Меси поведе Аржентина към Мондиал 2022

09 Окт. 2020
Лионел Меси се наслаждава на гола си срещу Еквадор по време на световната квалификация в Буенос Айрес.

Голямата звезда на аржентинския футбол Лионел Меси донесе победата за националния отбор в първия мач от квалификациите за Мондиал 2022. Домакинството срещу Еквадор в Буенос Айрес беше спечелено с 1:0, именно с гол на футболиста на "Барселона".

Меси вкара в 13-ата минута от дузпа, откъдена за нарушение на Первис Еступинян ("Виляреал") срещу Лукас Окампос ("Севиля"). Последният бе автор и на единственото друго по-опасно положение за аржентинците, които след почивката се бяха концентрирали върху запазването на резултата.

Това бе гол №71 на Меси за националния тим на Аржентина, който няма загуба вече в 8 поредни мача. Следващият двубой на "гаучосите" е във вторник - традиционно трудното гостуване (заради високата надморска височина) срещу Боливия.

В други световни квалификации в Южна Америка Парагвай завърши 2:2 у дома с Перу, а Уругвай спечели с 2:1 срещу гостуващия Чили. Първото попадение за уругвайците вкара от дузпа Луис Суарес и така той води, заедно с Меси във вечната листа на голмайсторите в световните квалификации за този континент. Двамата имат по 22 гола.