"ЦСКА-София" отново поведе в класирането след обрат в Стара Загора

"Червените" играха безобразно до почивката срещу "Берое", но след това вкараха 4 гола

12 Февр. 2023
Най-спорният момент на мача в Стара Загора бе в 25-ата мин., когато Амос Юга (в средата) от "ЦСКА-София" избута нападателя на "Берое" Вини Трибуле (вдясно) и последният изгуби равновесие в наказателното поле, но реферът Георги Давидов не отсъди дузпа за домакините.

"ЦСКА-София" си върна челното място в класирането на футболната Първа лига, което бе заето за денонощие от "Лудогорец" (46 точки). "Червените" обаче отново поведоха с 1 точка пред разградчани, след като победиха с 4:1 "Берое" в Стара Загора в двубой от XIX кръг.

Резултатът не отразява съвсем реално играта, тъй като до почивката "ЦСКА-София" се представи трагично. Най-спорната ситуация през първата част бе в 25-ата мин., когато играчът на гостите Амос Юга избута в наказателното поле връхлитащия на скорост нападател на "Берое" Вини Трибуле, който изгуби равновесие и падна. Главният рефер Георги Давидов обаче не посмя да отсъди дузпа.

Старозагорци се възползваха в крайна сметка от това, че тимът на "ЦСКА-София" продължаваше да не се е "събудил" и след почивката. Капитанът на "Берое" Симеон Мечев откри резултата в 54-ата мин., когато откри резултата с далечен шут. Помогна и нескопосаната намеса на вратаря Густаво Бусато, който позволи топката да мине покрай ръцете му.

Треньорът на "ЦСКА-София" Саша Илич реагира и в 61-ата мин. пусна трима играчи накуп (Тобиас Хайнц, Браян Морено и Марселино Кареасо), вадейки Тибо Вион, Джеферсон и Лазар Туфегджич.

Тази промяна постресна тима, като това се отрази на играта и резултата. "ЦСКА-София" направи пълен обрат само за 6 минути. В 71-ата Брадли Де Нойер изравни, след като топката рикушира в крака на Макс Челич. В 77-ата мин. Морено вкара втори гол за гостите.

До края на мача старозагорци привършиха физическите си сили и се стигна до още два гола за гостите - Дюкенс Назон бе точен в 85-ата мин., а в 90-ата Иван Турицов отбеляза дузпа за нарушение на доскорошния играч на "ЦСКА-София" Йоан Бауренски срещу Кареасо.

ОТЗИВИ

След края треньорът на "Берое" Николай Киров заяви: "Футболът не се играе 60 минути, а 90. Вижда се, че когато трябва да започнем да правим смени, нямаме равностойни състезатели. Много се отдадохме на еуфория от отбелязания гол. Нещата вместо да се подобряват след нето, се влошаваха. Отдавам и качеството на състава на ЦСКА. Имаме проблеми като бройката състезатели. Някои нямаха работни визи. В този си вид не можем да сме конкурентноспособни на отборите в челото. Вместо да натрупаме самочувствие след гола, нещата станаха по обратния вариант".

Наставникът на "ЦСКА-София" Саша Илич пък коментира: "Поздравявам "Берое" за играта и да похваля феновете по трибуните. След днешния мач феновете ни ще са наясно колко важни са за нас. Доволен съм, контролирахме целия мач. Имахме нещастието да получим такъв гол. Футболистите ми реагираха страхотно и заслужено спечелихме. Първото полувреме не беше толкова лошо. Липсваше ни самочувствие в завършващата фаза. И друг път съм казвал, че имаме 26 футболисти, не са само титулярите. Тези, които влязоха от резервната скамейка се представиха много добре. Днешният мач е доказателство за това, че ЦСКА има характер да обърне мач. И преди да получим гола, имахме едно страхотно положение. Доминирахме и преди него.

Когато получиш такъв нелеп гол, играчите трябва да покажат необходимата енергия и те го направиха. Спечелихме един финал с "Берое", другата седмица идва следващият".