Медия без
политическа реклама

Общинско строителство "задушава" още центъра на Пловдив

13 Юни 2025
Визуализацията на Юруков.
FB/Боян Юруков
Визуализацията на Юруков.

Ново крупно застрояване ще поникне в центъра на Пловдив, и то не след частни, а общински проекти. Блогърът Боян Юруков показа в социалните мрежи как точно ще бъде променено пространството, след като се изгради многоетажен общински паркинг в съседство с Хуманитарната гимназия, в двора на която пък се предвижда нов учебен корпус - ще се получи още "запушване" на неголямата територия (визуализацията горе)

Както "Сега" писа, на сесията си в четвъртък общинските съветници трябваше да решат да променят ли статута на терен до училището - да отпадне образователното предназначение, по-точно - за детска градина, и да получи парцелът функции за изграждане на съоръжение за паркиране и гариране. След спорове, предложението на кмета Костадин Димитров бе прието. Ще има паркинг мастодонт, не детска градина.

Предвиден в Общия устройствен план на Пловдив терен за образование, по-специално - за детска градина, да се превърне в многоетажен паркинг ( гараж) - такава идея има кметът Костадин Димитров (ГЕРБ).

Доста преди това пък бе решено в двора на гимназията да се вдигне сграда на ОУ „Княз Александър I“.

Една от исторически най-ценните български гимназии ще бъде застроена. Предвижда се ново училище в огромния ѝ двор, откъм река, след като по замисъл архитектурата на старата сграда е парково свързана с водата.

 

Последвайте ни и в google news бутон

Още новини по темата