facebook
twitter

Горещи новини

"Левски" също потегли убедително в Лига Европа

"Сините" победиха с 2:0 "Ружомберок" в Словакия в официалния дебют на треньора Петър Хубчев
1172
ТВ Кадър
Бразилецът Паулиньо ликува след гола си срещу "Ружомберок"

"Левски" постигна победа с 2:0 в гостуването си срещу "Ружомберок" в първи мач от I квалификационен кръг за Лига Европа. Успехът без допуснат гол значително улеснява "сините" преди реванша в София в четвъртък. Така и вторият български участник в тази фаза на турнира стартира убедително, след като във вторник "ЦСКА-София" разгроми с 4:0 черногорския "Титоград". Носителят на Купата на България "Локомотив" (Пд) започва участие в следващата фаза.

През по-голямата част от мача в Словакия "Левски" показваше, че е по-класният отбор. В началото обаче "сините" осигуриха малко неспокойни минути за треньора си Петър Хубчев, който дебютира официално на поста. В 14-ата мин. дори Далибор Такач вкара гол за домакините, но той беше отменен заради засада.

След това положение "Левски" започна по-често да контраатакува и при един пробив отдясно на капитана Живко Миланов в 36-ата мин. той центрира и дребничкият Давиде Мариани засече топката с глава, прехвърляйки красиво вратаря на "Ружомберок" Иван Крайчирик.

Точно преди почивката Хали Тиам пропусна да удвои резултата, но това стори бразилецът Паулиньо в 51-ата мин., когато бе изведен чудесно от младия Станислав Иванов сам срещу Крайчирик, елиминира го и елегантно вкара.

Хубчев изненада със състава си, като освен Иванов, пусна още един талант като титуляр - Илия Юруков, а като резерви след почивката влязоха Илия Димитров и Здравко Димитров. "Бяхме по-добрият отбор. Мачът беше много тежък. Влязохме несигурни, смутени, но бяхме отбор. Това беше най-важното. Разделихме полувремената. Вкарахме в точния момент втория гол, но за мен е важно, че всеки помага на другия. Разбира се, че имаме да подобряваме на този етап, но това е. Постигнахме добър резултат. Казвах им, че не трябва да се отпускаме и да получим "евтин" гол. В никакъв случай мачът не е решен. Подобно на феновете и аз съм притеснен за селекцията", коментира Хубчев след мача пред "Диема спорт".