Саудитска Арабия видя 9 гола в "последния танц" на Роналдо и Меси

Португалецът вкара два пъти в дебюта си, а аржентинецът веднъж - но пък излезе победител

19 Яну. 2023
Лионел Меси отиграва топката пред погледа на Кристиано Роналдо във вероятно последния футболен мач помежду им.

Очакваната с огромен трепет във футболните среди първа среща от над две години между Лионел Меси и Кристиано Роналдо се превърна в голово зрелище с дейното участие и на двете суперзвезди. Макар и в приятелски мач, проведен в маргинална за най-обичаната игра дестинация, възприеманият като "последен танц" на двамата най-велики футболисти на XXI век двубой прикова вниманието на целия свят. Тъкмо това беше и основната идея на мултимилионния трансфер на португалеца в Саудитска Арабия.

Роналдо направи своя неофициален дебют за "Ал Насър" тази вечер като капитан на сборен състав, включващ звезди и от другия най-голям столичен тим "Ал Хилал". Своеобразният "дрийм тим" с кодово име "Рияд Сийзън" (Riyadh Season) посрещна на ст. "Крал Фахд" френския шампион "Пари Сен Жермен" с Меси в състава. Контролата завърши 5:4 за европейския отбор, а двамата най-големи бяха сред главните действащи лица.

Аржентинецът откри резултата с гол още в 3-тата мин. след асистенция на Неймар. Португалецът пък вкара два пъти до почивката - веднъж от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него, и веднъж след добавка в продължението на първото полувреме.

Междувременно Маркиньос беше отбелязал за 2:1 в полза на ПСЖ, а Неймар пропусна да увеличи аванса на парижани, пропускайки дузпа в добавеното време. Също така гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Хуан Бернат в 39-ата мин.

За четвърт час след почивката паднаха още три гола - разписаха се Серхио Рамос и Килиан Мбапе от дузпа за французите и Джанг Хюн-су за саудитите. Около 60-ата мин. всички звезди и от двата отбора бяха сменени, включително Роналдо и Меси - отбелязвайки момента, в който двамата вероятно за последен път бяха заедно на футболното игрище.

Крайният резултат беше оформен с пети гол за "Пари Сен Жермен" на Юго Ектитике и четвърти за "Рияд Сийзън" на Андерсон Талиска.

Това беше общо 37-и двубой, противопоставящ Кристиано и Лео в различните им отбори. Аржентинецът има предимство от вече 17 срещу 11 победи, а 9 пъти срещите им са завършвали наравно. След днешния развой Меси и Роналдо имат по 23 гола един срещу друг.

За последно двамата се бяха изправяли един срещу друг на 8 декември 2020 г., когато в мач от Шампионската лига португалецът вкара два пъти за успеха на "Ювентус" с 3:0 срещу "Барселона". Това е и последният официален мач помежду им.

Над 2 млн. заявки за билети са постъпили през последните дни за приятелския футболен мач между френския шампион "Пари Сен Жермен" и сборен състав от звезди на "Ал Насър" и "Ал Хилал" в столицата на Саудитска Арабия - Рияд.
Лионел Меси е на път да измести Кристиано Роналдо като спортиста с най-висока рекламна стойност в "Инстаграм". Португалският футболист завърши 2022 г. като най-скъпоплатен по отношение не цената не рекламен пост в социалната мрежа с £2 млн.
Хвалебствените слова на Кристиано Роналдо по адрес на Саудитска Арабия при представянето му като футболист на местния "Ал Насър" предизвикаха реакция от "Амнести Интернешънъл".