Стартъпът xAI на Елон Мъск плаща на базираната в Дубай платформа за съобщения Telegram 300 млн. долара, за да внедри своя чатбот с изкуствен интелект Grok, съобщи в сряда главният изпълнителен директор на Telegram Павел Дуров.
Дуров заяви, че той и Мъск са сключили едногодишно партньорство, което „укрепва финансовата позиция на Telegram“.
В допълнение към плащането от 300 млн. долара от xAI, Telegram ще получи и 50% от приходите от абонаментите за xAI, които се продават на платформата, според Дуров.
По-късно Мъск заяви в X, че преговори се водят, но „не е подписана никаква сделка“ и не предостави допълнителна информация.
„Това лято потребителите на Telegram ще получат достъп до най-добрата технология за изкуствен интелект на пазара“, пише Дуров в поста си, с който обявява партньорството.