Тимът на Стойчо Младенов отпадна от Лига Европа

17 Септ. 2020Обновена
Шахтьор Караганди
Стойчо Младенов

Воденият от Стойчо Младенов казахстански "Кайсар" отпадна във II квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Тимът от Къзълорда поведе с 1:0 като домакин на кипърския АПОЕЛ с гол на грузинеца Елгуджа Лобжанидзе още в 6-ата минута, но в крайна сметка беше разгромен с 1:4.

Цял мач за "Кайсар" игра българският нападател Александър Колев, бивш футболист на "Ботев" (Пд), "Берое", полските "Стал", "Сандеция", "Арка" и др. В 79-ата минута той получи жълт картон. В "Кайсар" като асистенти на Младенов са още Тодор Янчев и Анатоли Нанков.

Това беше исторически първи мач на "Кайсар" в европейските турнири, като отборът заслужи това право, след като спечели в края на миналата година Купата на Казахстан, отново под ръководството на Стойчо Младенов.

От Лига Европа отпаднаха и други двама българии. Националът Васил Божиков остана резева за "Слован" (Братислава), който загуби с 3:4 след дузпи (0:0 в редовното време, 1:1 след продължения) като гост от финландския КуПС.

Бившият младежки национал Ангел Лясков игра до 90-ата мин. за "Олимпия" (Любляна) при домакинското поражение с 2:3 от босненския "Жрински" след продължения (2:2 в редовното време).

Напред в турнира обаче продължава Кристиян Димитров, чийто тим "Хайдук" (Сплит) спечели с 1:0 гостуването си срещу "Ренова" в Северна Македония в същата фаза. Българският национален защитник остана на пейката в мача.