facebook
twitter

Спорт

Резултати и класиране в Ефбет и Втора лига

87

ЕФБЕТ ЛИГА, XVIII кръг

"Етър" - "Славия" 0:2 (Йомов 5, Мицански 27)

"Черно море" - "Ботев" (Вр) 4:1 (Минчев 28, 31, Иса 51, 74; Атанасов 72)

"Царско село" - "Ботев" (Пд) 0:3 (Вутов 25, 36, Неделев 66-д)

"Берое" - "Левски" 1:1 (Камбуров 44; Робърта 53)

"Локомотив" (Пд) - "Арда" 0:0

"Витоша" - "Дунав" 1:1 (Гъргоров 53-д; Христов 65)

"ЦСКА-София" - "Лудогорец" 0:0

 

КЛАСИРАНЕ
Отбор М П Р З ГР Т
1. "Лудогорец" 18 14 4 0 28:6 46
2. "Левски" 18 12 3 3 35:13 39
3. "Локомотив" 18 11 4 3 38:19 37
4. "ЦСКА-София" 18 10 5 3 31:14 35
5. "Черно море" 18 7 6 5 22:16 27
6. "Арда" 18 7 5 6 22:23 26
7. "Славия" 18 7 5 6 20:19 26
8. "Берое" 18 8 1 9 28:26 25
9. "Ботев" (Пд) 18 6 4 8 18:22 22
10. "Етър" 18 4 5 9 15:31 17
11. "Дунав" 18 4 5 9 16:27 17
12. "Царско село" 18 4 3 11 17:29 15
13. "Ботев" (Вр) 18 3 4 11 16:35 13
14. "Витоша" 18 1 2 15 11:37 5
>>> играе в първата шестица
>>> играе във втората осмица

 

Голмайстори

10 гола: Димитър Илиев ("Локомотив");

9 гола: Клаудиу Кешерю ("Лудогорец"), Родни Антуи ("Царско село");

8 гола: Евандро и Али Соу ("ЦСКА-София"), Даниел Младенов ("Етър"), Исмаил Иса ("Черно море"), Мартин Камбуров ("Берое"), Найджъл Робърта ("Левски");

7 гола: Станислав Иванов ("Левски"), Радослав Василев ("Арда");

6 гола: Ибрахима Конте ("Берое"), Паулиньо ("Левски"), Бирсент Карагерен ("Локомотив"), Ахмед Ахмедов ("Дунав");

5 гола: Ален Ожболт ("Локомотив"), Зоран Йосипович ("Берое"), Валери Домовчийски ("Ботев", Вр), Тодор Неделев ("Ботев", Пд);

4 гола: Давиде Мариани ("Левски"), Родриго Енрике и Мартин Минчев ("Черно море"), Иван Коконов ("Арда"), Галин Иванов и Георги Йомов ("Славия"), Стефан Христов ("Дунав");

3 гола: Тиаго Родригеш и Антъни Уот ("ЦСКА-София), Даниел Генов ("Ботев", Вр), Стивън Езе и Георги Илиев ("Локомотив"), Елиша Сам ("Арда"), Марко Перван и Фернандо Виана ("Ботев", Пд), Педро Еуженио ("Берое"), Джоди Лукоки, Якуб Швиерчок и Жоржиньо ("Лудогорец"), Холмар Ейолфсон ("Левски"), Петър Атанасов ("Ботев", Вр), Емил Гъргоров ("Витоша").

 

В следващия кръг - 6 декември (петък), 17:00 ч.: "Царско село" - "Етър" (по "Диема спорт"); 7 декември (събота), 14:15 ч.: "Ботев" (Пд) - "Берое" (по "Диема спорт"); от 16:30 ч.: "Лудогорец" - "Черно море" (по "Диема спорт"); 8 декември (неделя), 12:00 ч.: "Ботев" (Вр) - "Славия" (по "Нова спорт"); от 14:15 ч.: "Арда" - "ЦСКА-София" (в Пловдив) (по "Диема спорт"); от 16:30 ч.: "Левски" - "Витоша" (по "Диема спорт"); 9 декември (понеделник), 17:00 ч.: "Дунав" - "Локомотив" (по "Диема спорт").

 

ВТОРА ЛИГА, XVII кръг

"Локомотив" (ГО) - "Септември" (Сф) 0:1 (Русев 90+3)

"Ботев" (Глб) - "ЦСКА 1948" 4:5 (Винков 41, 85, Алексиев 70, Смилков 81; Александров 9, Сандански 36, Тютюков 43, Гущеров 55, 90+4-д)

"Локомотив" (Сф) - "Хебър" 3:3 (Диков 50, Александров 56, Шоко 63; Чаворски 20, Краев 79, Хамдиев 89)

"Спартак" (Пл) - "Нефтохимик" 1:2 (Раденцов 37-д; Костадинов 17, Колев 24)

"Спартак" (Вн) - "Кариана" 1:2 (Пенев 17; Игнатов 16, Халил 27)

"Поморие" - "Литекс" 2:3 (Чукалов 14, Гримо 90+1; Йорданов 22, 35, 38)

"Монтана" - "Черноморец" (Блч) 6:1 (Илиев 24, 62, 67, Георгиев 41, 79, Михов 55; Мирчев 31)

"Лудогорец II" - "Пирин" (Бл) днес (14:30 ч.)

"Струмска слава" почива

 

КЛАСИРАНЕ
Отбор М П Р З ГР Т
1. "Септември" 16 14 1 1 35:17 43
2. "ЦСКА 1948" 16 13 1 2 43:15 40
3. "Монтана" 16 9 3 4 31:13 30
4. "Локомотив" (Сф) 16 9 3 4 25:13 30
5. "Литекс" 16 8 3 5 28:13 27
6. "Локомотив" (ГО) 16 7 4 5 25:23 25
7. "Нефтохимик" 16 7 3 6 25:25 24
8. "Хебър" 16 7 3 6 24:21 24
9. "Кариана" 16 6 5 5 23:20 23
10. "Пирин" 15 6 4 5 22:22 22
11. "Ботев" 16 5 4 7 20:28 19
12. "Черноморец" 15 4 3 8 9:22 15
13. "Лудогорец II" 15 2 8 5 15:20 14
14. "Струмска слава" 16 4 1 11 16:28 13
15. "Спартак" (Вн) 15 2 3 10 5:28 9
16. "Поморие" 16 2 2 12 15:33 8
17. "Спартак" (Пл) 16 2 3 11 7:27 6
---   "Верея"            
>>> влиза в Първа лига
>>> играе плейоф за Първа лига
>>> изпада в Трета лига

Заб.: "Верея" не получи лиценз за Втора лига, а БФС реши да остави групата със 17 отбора. На "Спартак" (Пл) е присъдена служебна загуба с 0:3 от "Монтана" и са отнети 3 т. от актива заради неявяване за мача.

 

В следващия кръг - 7 декември (събота), 12:00 ч.: "Локо" (Сф) - "ЦСКА 1948" (по "Диема спорт"); от 14:00 ч.: "Поморие" - "Черноморец" (в Несебър), "Спартак" (Вн) - "Нефтохимик", "Спартак" (Пл) - "Хебър" (в Ловеч); 8 декември (неделя), 14:00 ч.: "Струмска слава" - "Септември", "Ботев" (Глб) - "Лудогорец II" (в Стара Загора); от 15:00 ч.: "Монтана" - "Кариана"; 9 декември (понеделник), 14:00 ч.: "Локо" (ГО) - "Литекс". "Пирин" почива.

Все още няма коментари

Още

БФС: Конгресът зависи от баражите за Евро 2021

28.03.2020

34
УЕФА: Сезонът ще е провален, ако не се поднови до юли

28.03.2020

51
Извънредното положение вся раздор във футбола ни

Влез или се регистрирай за да коментираш

×