"Лудогорец" би в Русе след спестена дузпа (видео)

17 Дек. 2018
VBOX
Моментът, в който Козмин Моци удря с лакът в лицето Ахмед Ахмедов.

Шампионът "Лудогорец" очаквано спечели последния си мач за 2018 г., надигравайки "Дунав" с 2:0 като гост в Русе. За пореден път обаче двубоят бе белязан от спорни съдийски отсъждания.

Най-грубата грешка на Никола Попов бе в 53-тата мин., когато не отсъди дузпа за домакините след удар с лакът на Козмин Моци в лицето на Ахмед Ахмедов. В края на първото полувреме пък реферът отмени гол на разградчани заради спорна засада. И двете ситуации се разиграха при резултат 0:1.

Статистиката сочи, че от влизането на "Лудогорец" в А група през 2011 г. срещу тима са отсъдени само 8 дузпи в първенството. Последната такава датира от 18 септември 2017 г. в полза на "Ботев" (Пд).

Головете за вчерашния успех на Градския стадион в Русе отбелязаха Якуб Швиерчок в 16-ата мин. и Клаудиу Кешерю в 81-вата. За румънския национал това бе 16-о попадение от началото на сезона и той ще зимува като едноличен лидер при голмайсторите в Първа лига. Втори е Станислав Костов ("Левски") с 15.

Наставникът на Лудогорец Антони Здравков бе изваден от нерви, след като съдиите на мача срещу Дунав отмениха попадение за неговия тим точно преди края на първото полувреме. Никола Попов уважи сигнала за засада, след като Рафаел Форстър нанесе воле от 12
Отборът на Дунав Русе имаше пълното право да отправи претенции за наказателен удар в своя полза при домакинството срещу Лудогорец в 20-ия кръг на Първа лига. В 53-ата минута и при резултат 1:0 за