"Левски" ще гостува в Дупница или Попово за купата
Носителят на трофея "ЦСКА-София" ще стартира защитата срещу "Хебър" или "Витоша" (Бистрица)
Клубовете от професионалния футбол разбраха днес първите си съперници в турнира за Купата на България. Отборите от Първа лига плюс "Септември" (Сф) и "Септември" (Симитли) ще стартират от 1/16-финалите, като ще са гости в мачовете. Настоящият носител на трофея "ЦСКА-София" ще играе срещу силния тим на "Хебър" или "Витоша" (Бистрица). Носителят на отличието през 2019 и 2020 г. - "Локомотив" (Пд) ще гостува срещу смолянския "Родопа" или "Добруджа". Шампионът "Лудогорец" чака победителя от двойката между "Надежда" (Доброславци) и прогресиращия тим на "Спартак" (Вн). Пред "Левски" пък стои задачата да елиминира "Марек" (Дупница) или "Черноломец" (Попово).
ЖРЕБИЙ ЗА II КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЪГ
"Септември" (Тервел) - "Янтра" (Гб)
"Надежда" (Доброславци) - "Спартак" (Вн)
"Витоша" (Бистрица) - "Хебър"
"Черноморец" (Блч) - "Миньор" (Пк)
"Розова долина" - "Септември" (Симитли)*
"Локомотив" (Мз) - "Монтана"
"Ямбол" - "Струмска слава"
"Балкан" (Бтгр) - "Етър"
"Банско" - "Созопол"
"Левски" (Крумовград) - "Литекс"
"Партизан" (Ч. бряг) - "Левски" (Лом)
"Локомотив" (ГО) - "Нефтохимик 1962" (Бс)
"Севлиево" - "Спортист" (Своге)
"Дунав" - "Марица"
"Родопа" (См) - "Добруджа"
"Марек" - "Черноломец" (Попово)
* "Розова долина" се класира без игра директно за I редовен кръг, като победител в турнира за Аматьорската купа и така изтегля съперника си "Септември" (Симитли) направо за 1/16-финалите.
Мачовете ще се играят между 7 и 9 септември.
ЖРЕБИЙ ЗА 1/16-ФИНАЛИТЕ
"Витоша" (Бистрица) / "Хебър" - "ЦСКА-София"
"Ямбол" / "Струмска слава" - "Арда"
"Розова долина" - "Берое"
"Локомотив" (ГО) / "Нефтохимик 1962" - "Ботев" (Вр)
"Балкан" (Бтгр) / "Етър" - "Ботев" (Пд)
"Марек" / "Черноломец" (Попово) - "Левски"
"Родопа" / "Добруджа" - "Локомотив" (Пд)
"Партизан" (Ч. бряг) / "Левски" (Лом) - "Локомотив 1929" (Сф)
"Надежда" (Доброславци) / "Спартак" (Вн) - "Лудогорец"
"Банско" / "Созопол" - "Пирин" (Блгр)
"Севлиево" / "Спортист" (Своге) - "Септември" (Сф)
"Дунав" / "Марица" - "Славия"
"Левски" (Крумовград) / "Литекс" - "Царско село"
"Локомотив" (Мз) / "Монтана" - "ЦСКА 1948"
"Черноморец" (Блч) / "Миньор" (Пк) - "Черно море"
"Септември" (Тервел) / "Янтра" (Гб) - "Септември" (Сим)
Мачовете ще се играят между 21 и 23 септември.
можете да направите дарение през PayPal