facebook
twitter

Горещи новини

"ЦСКА-София" и "Лудогорец" завършиха 1:1 (видео)

Преди мача феновете на столичния отбор затвориха Орлов мост заради протест срещу съдийството и Кирил Домусчиев
800
СПОРТАЛ

"ЦСКА-София" завърши 1:1 с шампиона "Лудогорец" като домакин в последния мач от междинния 18-и кръг в Първа лига. По този начин разликата между двата тима в класирането се запази на 6 точки.

Гостите поведоха в 29-ата мин., когато при центриране от ъглов удар Клаудиу Кешерю се вклини в центъра на отбраната и засече с глава тупналата на тревата топка, за да я прати в мрежата на Черняускас.

Четири минути след почивката играчите на "Лудогорец" претендираха за дузпа. Тогава Лукоки напредна отдясно и центрира по тревата към Кешерю, а Чорбаджийски събори румънеца, но реферът Николай Йорданов остана не отсъди нарушение.

В 67-ата мин. "ЦСКА-София" изравни. Тогава Станислав Манолев центрира отляво, а Кирил Десподов намери топката с красив удар от волле от около 11 метра и не остави шансове на вратаря на шампионите - Ренан.

"Лудогорец" завърши мача с 10 футболисти, тъй като Сисиньо получи втори жълт картон за нарушение срещу Десподов и бе изгонен от съдията. В двубоя бяха показани и още 6 жълти картона - 4 на играчи на домакините и 2 за гостите.

Преди мача пък феновете на "ЦСКА-София" направиха протестно шествие до стадион "Българска армия", като затвориха за кратко Орлов мост. Протестът им бе под наслов „Да спрем гаврата с ЦСКА”, а главна мишена на недоволството беше съдийството.

"Искаме равнопоставено първенство. Искаме честно първенство. Искаме да се спре корупцията в българския футбол... Проблемите тръгват от едно място - от Разград. Идват от Кирил Домусчиев (б.р. - собственикът на "Лудогорец")", заяви лидерът на феновете Иван Велчев-Кюстендилеца.

А изпълнителният директор на клуба Пламен Марков заяви bTV:

"Ние имаме едно много важно искане и затова сме в този вид тук на "Орлов мост", протестирайки срещу начина, по който се провежда българското първенство. Начина, по който се провеждат мачовете. Свързани са със съдийския произвол, с уредени мачове. 29 години вече след промените в нашето общество, българският футбол продължава да тъпче на едно място. Виждате всички какво е "развитието" му. Целият протест е свързан с този произвол, който продължава след толкова дълги години на демократични промени, на преход в България. Тъпчем на едно място, стагнираме. Мисля, че феновете в България виждат и ясно си дават сметка за това, което се случва. Ние не можем да останем безразлични към процесите, за които досега говорим. Футболен клуб ЦСКА иска едно прозрачно провеждане на първенството. Нека по-добрият да побеждава, нека по-добрият да върви напред и съответно да стане шампион. Ние сме борим за честност, борим се за справедливост. С всички хиляди наши фенове сме тук, за да покажем, да пожелаем, да поискаме от всички фактори, от които зависи развитието на българския футбол. Ние сме за едно справедливо и честно бъдеще на българския спорт.", завърши изпълнителният директор на "армейците".

По-рано днес "Витоша" победи "Верея" с 2:0, а "Славия" успя да изравни в последната минута и завърши 1:1 с "Дунав" в Русе.