Quantcast

Медия без
политическа реклама

Германия строи път за безжично зареждане

02 Яну. 2023

Германия работи по първия си обществен път, който ще използва технология за безжично зареждане за електрически автомобили. В рамките на проекта е предвидено зареждане на електробус.

Технологията позволява електрическите превозни средства да се зареждат, докато се движат, но също и когато са неподвижни. Electreon, компанията зад технологията, работи с градове и транспортни компании, за да ги насърчи да заменят превозните си средства с евтини електрически.

Заедно с други партньори Electreon планира да изгради система за пътно таксуване на разстояние един километър. Това ще бъде въведено в град Балинген.

Проектът следва успешна пилотна програма в Карлсруе, където компанията изгради път за зареждане на електрически превозни средства, използван от автобусите на обществения транспорт.

Още по темата