Треньорът на "Лудогорец" бе уволнен

Президентът на "Славия": Този съдия е обикновена подлога и завършен джендър

25 Авг. 2019Обновена
Диема спорт

Шампионът "Лудогорец" получи скандален подарък от съдията Стефан Апостолов, но въпреки това не успя да победи "Славия" в последния мач от VII кръг на футболното ни първенство. Мачът в Разград завърши 0:0 и това остави на върха в класирането "Левски" с 16 т., "Лудогорец" е втори с 15, а на трето място е "Локомотив" (Пд) с 13.

Скандалната ситуация стана в 44-ата мин., когато Лукоки бе изведен сам срещу вратаря на "белите" Стериакис, но стреля в крака му. Само че реферът Стефан Апостолов - депутат от ГЕРБ, спря играта и показа директен червен картон на вратаря, обяснявайки, че той е играл с ръка извън наказателното си поле. Всички видеоповторения от ситуацията показаха, че единствено съдията не е видял коректно ситуацията.

Реферът Стефан Апостолов допусна изключителна грешка в мача между Лудогорец и Славия, който се играе в Разград. Реферът изгони с директен червен картон Антониос Стергиакис, който пресече пас към Джоди Лукоки пред наказателното поле на „белите”. Вратарят и

След изгонването на Стериакис на вратата на "Славия" застана ветеранът Георги Петков.

Депутатът-рефер Апостолов освен това ощети и домакините от Разград, защото в 79-та минута отмени чист гол на Вандерсон заради засада, каквато нямаше.

Попадение на Вандерсон бе неправилно отменено в 79-ата минута. Вандерсон вкара след центриране на Дан Битон, но реферът отмени попадението. Бразилецът не разбра, че голът не е зачетен и отиде дори да целуне приятелката си. Впоследствие повторенията пока

В предишните два кръга изпълнителният директор на "Лудогорец" Ангел Петричев протестира остро срещу съдийски решения, които, според него, са били в ущърб на разградския отбор. Той призова съдиите да се съобразяват с решението, взето на среща при премиера и вътрешния министър, да се свири обективно.

Сега Петричев само съобщи пред медиите, минути след мача, че собствениците на клуба - братя Домусчиеви, са уволнили треньора на "Лудогорец" Стойчо Стоев. На реванша срещу "Марибор" в Словения, за влизане в групите на турнира Лига Европа, отборът ще бъде воден от досегашните помощници Станислав Генчев и Здравко Здравков. Първият мач (в четвъртък) в Разград завърши 0:0.

Президентът на "Славия" Венцеслав Стефанов пък се изказа в типичния си стил по адрес на рефера:

"Този съдия е срам за българския футбол и за българския парламент! Нали знаете, че му дадоха да прочете нещо, което му бяха написали, и той не успя. Това е един крадец, който няма никакво място в нашия футбол. Не вярвам да изпълнява някаква поръчка, просто е тотален некадърник. Говорим за една обикновена подлога. Нали знаете в болниците под болните на леглата слагат подлоги. Е, този човек е такова нещо. Завършен джендър. Това е положението", заяви Стефанов пред "Спортал"