Ожие постави рекорд по победи в рали "Монте Карло"

24 Яну. 2021
Себастиян Ожие напредва със своята "Тойота Ярис" по трасето на рали "Монте Карло"

Настоящият световен шампион и общо 7-кратен носител на трофея в ралитата (2013-18 плюс 2020 г.) Себастиан Ожие с "Тойота Ярис" постигна 50-ата си победа в рали шампионата (WRC), след като спечели рали "Монте Карло", първата надпревара за 2021.

За 37-годишния французин, чийто навигатор е сънародникът му Жулиен Инграсия (41 г.), това е рекордна осма победа на територията на Княжеството. Така той подобри постижението на друг велик рали пилот - Себастиан Льоб, който има 7 победи.

Ожие завърши 4-дневното състезание с общо време от 2:56:33.7 ч. Втори, на 32.6 секунди завърши британецът Елфин Еванс с "Тойота Ярис", а трети - на 1:13.5 мин., остана миналогодишният победител Тиери Ньовил от Белгия с "Хюндай".

🏆 Victoire finale de @SebOgier & Julien Ingrassia 🏆#RallyeMonteCarlo #WRC #110years pic.twitter.com/gWu9yY43xX

— Automobile Club MC (@ACM_Media) January 24, 2021

Челната шесторка допълниха финландецът Кале Рованпера с "Тойота Ярис", испанецът Дани Сордо с "Хюндай" и японецът Такамото Кацука с "Тойота Ярис".

37-годишният Ожие взе максималните 30 точки от рали "Монте Карло", след като спечели и последния, т.нар "телевизионен етап" и взе бонуса, изпреварвайки Ронапера и Еванс.