Меси вкара гол №699 в кариерата си

17 Юни 2020
Лионел Меси бележи дузпата срещу "Леганес" на фона на празните трибуни на ст. "Камп Ноу".

Лионел Меси е само на един гол от попадение №700 в кариерата си. Той вече има 699 попадения като професионален футболист, след като се разписа от дузпа при домакинската победа на "Барселона" с 2:0 над "Леганес" в двубой от XXIX кръг в Ла Лига. От тях 629 са отбелязани за първия отбор на каталунците, а 70 - за мъжкия национален тим на Аржентина.

Меси вкара в 69-ата минута на мача, като това бе и гол №21 за него в първенството за сезона, с което води убедително при голмайсторите. Следващият - Карим Бензема ("Реал"), е с 14 попадения. Преди него резултата срещу "Леганес" откри 17-годишният Ансу Фати в 42-рата минута. С победата "Барселона" вече има 64 т. и поведе на 5 т. пред "Реал", който в четвъртък домакинства срещу "Валенсия".

Други срещи от кръга: "Хетафе" - "Еспаньол" 0:0, "Виляреал" - "Майорка" 1:0. От понеделник: "Леванте" - "Севиля" 1:1, "Бетис" - "Гранада" 2:2.