Драматична победа изпрати Ивет Горанова в схватката за медал

Олимпийската шампионка премина репешажа и ще се бори за бронз на световното първенство

18 Ноем. 2021
ЕПА/БГНЕС архив
Както и на олимпийските игри в Токио през лятото, Ивет Горанова демонстрира агресивния си стил и стигна до схватка за бронза на световното първенство в Дубай.

Олимпийската шампионка Ивет Горанова преодоля успешно репешажа и достигна до битката за бронзовия медал в кат. до 55 кг на кумите при жените на световното първенство по карате в Дубай (ОАЕ). В схватката си от III кръг на допълнителните пресявки 21-годишната българка извоюва драматична победа над Хералдине Пеня (Кол).

След оспорвана и динамична битка двубоят завърши при равен резултат 2:2 т. По време на мача обаче Ивет беше получила предимство "сеншу" от реферите и бе обявена за победител по правилото за първата безответна атака.

Така Горанова се класира за малкия финал в събота, в който нейна противничка ще бъде представителката на Люксембург Дженифър Уорлинг. Схватката е на 20 ноември от 10:00 ч. наше време и ще бъде излъчвана пряко по БНТ 3.

За златния медал ще се борят Ахлам Юсеф (Ег) и Тринити Алън (САЩ). Именно американката спря българката на 1/4-финалите във вчерашния първи ден от категорията. Впоследствие Алън се отказа заради контузия в 1/2-финала срещу Уорлинг, въпреки че водеше с 5:1 т. След жалба срещу действията на съперничката ѝ обаче състезателката от САЩ все пак беше допусната до финала и така изтегли Горанова в репешажите.

Надеждата на Ивет Горанова да прибави световната титла към олимпийското злато угасна на 1/4-финалите от шампионата на планетата по карате в Дубай (ОАЕ). Шампионката на кумите в кат.

По-рано днес Васил Ривов завърши на 7-о място в кат. до 67 кг при мъжете. Българският национал беше много близо до мач за бронза, след като във II кръг надделя над Жорди Тимерманс от Кюрасао с 1:0 т., но в III кръг отстъпи пред европейския шампион Дионисос Ксенос след 1:1 т. и "сеншу" за гърка.

Утре тимът на България ще се включи в отборната надпревара на кумите при мъжете.