Димитров стигна до нов мач с Надал в Монте Карло

17 Апр. 2019
TWITTER

Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло (Мон, €5,2 млн.). Във II кръг българският №28 в света се справи с намиращия се на 44-то място в ранглистата Ян-Ленард Щруф (Гер) със 7:6 (2), 6:4 след близо двучасова битка на "Корт дьо Пренс".

В I сет 28-годишният Григор имаше затруднения в сервиса си и пръв допусна пробив - в 5-ия гейм. Хасковлията обаче веднага успя да направи рибрейк срещу 196-сантиметровия германец, а по-късно стигна и до два поредни сетбола в подаването на съперника в 12-ия гейм.

Щруф успя да ги неутрализира и вкара първата част в тайбрек, в който моментално поведе с минипробив. Димитров отвърна с две спечелени разигравания при подаване на германеца, след което удължи серията си от спечелени точки на три поред. До края българинът загуби още само едно разиграване.

Втората част се разви една идея по-спокойно за бившия №3 в света, който стартира с бърз пробив и след това не даде нито една възможност на Щруф да върне брейка. Димитров сложи точка на спора със свой сервис при първия си мачбол след 1:57 ч. игра.

Следващият съперник на първата ни ракета ще бъде бившият №1 в света Рафаел Надал (Исп). 11-кратният шампион в турнира започна защитата на титлата от 2018 г. със смазващ успех над сънародника си Роберто Баутиста Агут - 6:1, 6:1 за 1:16 ч.

Димитров и Надал се срещнаха в Монте Карло и през миналата година, когато нашият загуби на 1/2-финал от Краля на клея. Двамата имат общо 12 предишни мача помежду си, в които испанецът е постигнал 11 победи.