"ЦСКА-София" загуби и от японци в Испания

26 Яну. 2020
CSKA.BG
Титулярите на "ЦСКА-София" срещу "Шонан Белмаре" позират преди началото на контролата.

"ЦСКА-София" отстъпи с 0:1 на първодивизионния японски "Шонан Белмаре" в контрола, играна в Испания. Това бе втора загуба на лагера там, като след двата мача българският тим все още няма вкаран гол. Както е известно, във вторник "ЦСКА-София" беше разгромен с 0:5 от "Нюрнберг".

Пропуснатите положения се оказаха решаващи за резултата. Добри възможности имаха Раул Албентоса, Али Соу, Денис Давидов на два пъти, Едвин Джеси, а Греъм Кери улучи греда от пряк свободен удар.

Отборът на "Шонан Белмаре", който до почивката нямаше нито едно сериозно положение, стигна до гол в 71-ата мин. чрез защитника Кейсуке Сака, който засече с глава центриране.

"До почивката контролирахме двубоя, като имахме положения, с които можехме да вкараме два гола. Не съм доволен обаче от второто ни полувреме и от футболистите, които тогава влязоха в игра. Това само затвърди някои мои представи за състави ми. Все още не сме 100% готови, днес отново бяхме уморени. Важното е обаче да сме подготвени за шампионата, а не за приятелските срещи. Трябва да намерим игровия си облик преди началото на втория дял на първенството. Искаме да контролираме срещите и да създаваме шансове, но засега не успяваме да постигнем това. Първото полувреме днес контролирахме нещата, но през втората част нещата не се получиха", заяви след мача треньорът Милош Крушчич. Той отново подчерта нуждата от нови попълнения за състава му.

В сряда "ЦСКА-София" ще играе срещу шампиона на Южна Корея "Чонбук Моторс".