"ЦСКА-София" вкара 4 гола в първия си мач за 2021 г.

09 Яну. 2021
CSKA.BG
Али Соу (вдясно) получава поздравления от защитника Юрген Матей, след като е направил резултата 3:0 срещу резервния тим на "Аланияспор".

"ЦСКА-София" разгроми с 4:0 резервния тим на турския първодивизионен "Аланияспор" в първата си контрола за годината. Това беше и първа проверка за отбора по време на лагера в Турция.

Треньорът Бруно Акрапович реши да пусне сред титулярите младия Радослав Живков. В 9-ата мин. той притисна вратаря на домакините, който сбърка и португалецът Тиаго Родригес откри резултата. Само минута по-късно Тиаго асистира на ирландеца Греъм Кери, който удвои.

В 15-ата мин. красив гол на Али Соу беше отменен заради засада на Живков. В 42-ата мин. Соу все пак вкара редовно попадение, след пас на Кери.

След почивката Акрапович смени целия отбор. В 62-ата мин. бе отсъдена дузпа за нарушение на Енрике Рафаел, а от наказателния удар Георги Йомов оформи крайния резултат.

В сряда "ЦСКА-София" играе срещу полския "Стал" (Миелец) от 16:00 ч., а на 17 януари срещу друг полски отбор - "Заглембе" (Любин). И двата мача ще се предават по "Диема спорт".

"Няма как да не съм доволен след трудните тренировки, които направихме. Влязохме трудно в мача, но показахме стил, начин на игра, който искам. Трябва да играем с бързи докосвания. Можехме да вкараме още голове. Изглеждахме много добре срещу един млад и агресивен отбор. Намираме се в началото на подготовката и е важно никой да не се контузи. Искам (б.ред. - футболистите) да са свежи в главата и да има идеи на терена. Винаги казвам на играчите, че трябва да са 70%, когато се върнат от почивка. Другите 30% трябва да дадем ние треньорите. Трябва да са сериозни и дисциплинирани. Вижда се, че са го правили в паузата. Много е важна за мен е тази подготовка, защото промених системата на игра. Имах малко повече от месец да запозная отбора и да кажа моите идеи. Липсваше ми времето, което имах сега. Всички тренировки са с топка. Най-важното нещо в Турция да запознаем играчите с новия стил на игра. Това ще ни помогне много да изглеждаме по по-добър начин. Виждате, че с новата система създаваме повече положения, пресираме високо. Мисля, че имаме играчи, които могат да играят на повече позиции. Те са умни и разбират нещата. Сега ще работим много върху тиймбилдинг и кондиционната част. Когато играчът е подготвен на 100%, той ще може да използва целия набор от качествата си. Ще изглеждаме много по-добре", заяви Бруно Акрапович пред "Диема спорт" след победата.