Божинов дебютира "по български" в "Пескара"

23 Февр. 2020Обновена
Фейсбук
Валери Божинов (вляво) се отправя към съблекалнята, след като е получил червен картон за цветисти реплики срещу съдията, още преди да е записал и една минута игра за "Пескара".

Валери Божинов ще запомни с лошо първия си официален мач за италианския "Пескара". 34-годишният нападател дори не успя да дебютира във въпросния двубой - гостуването срещу "Кротоне" от XXV кръг в Серия Б, тъй като получи директен червен картон още докато бе на резервната скамейка. При това заради проява, характерна основно за по-долните групи от вътрешното ни първенство.

Главният рефер Иван Робилота изгони българина още в 26-ата минута, с което предизвика бурни протести на съотборниците му и треньорския екип на резервната скамейка. По предварителна информация Божинов е дал по неприемлив начин съвети на единия страничен съдия да вдига флага, когато има засада.

Коментарът на в. "Гадзета дело спорт" за случилото се с българина бе, че това е уникален и незавиден рекорд, който едва ли някога ще бъде подобрен.

Очаква се бившият национал да бъде наказан поне за един мач. Той пристигна като свободен агент в "Пескара" преди около седмица, след като в края на миналата година напусна "Ботев" (Враца) и сетне поддържаше форма през зимната пауза с втородивизионния "Септември" (Сф).

Иначе "Пескара" загуби тежко мача си с "Кротоне" - 1:4, и е на 12-о място с 32 т. Начело е "Беневенто" с 60.