Медия без
политическа реклама

Звездна нощ на Ван Гог в игра на дронове

Вълшебство: 600 дрона съживиха прочутата картина на художника в небето

23 Февр. 2021
Youtube

Шестстотин дрона се събраха заедно в Тиендзин, Китай,  и влязоха в ролите на звезди, за да представят спектакъл за живота на Ван Гог в една наистина звездна нощ. Вече сме виждали „Звездна нощ“,  една най-разпознаваемите картини на художника, върху плакати, чаши за кафе, възглавници и дори върху велосипедна пътека. Сега я видяхме и върху небето, в беззвездна нощ. 

Докато ятото, съставено от безпилотни апарата рисуваше върху нощното небе сцени от живота на Ван Гог, те поставиха и нов рекорд на Гинес, съобщи Си Ен Ен  

Ефектният спектакъл, дело на компания за производство на дронове, заедно с университета в Тиендзин, постави рекорд за най-дългата анимация, изпълнена от безпилотни летателни апарати (БЛА) с времетраене от 26 минути и 19 секунди, според уебсайта на „Гинес“.

► Watch the GWR’s Favourites || http://gwr.co/YT-Favs▶ Order Guinness World Records 2021 || gwr.co/2021The longest animation performed by unmanned aerial veh...

„Звездна нощ“ не беше единствената картина, пресъздадена в в небето. Спектакълът разказа историята на живота на художника, който със сламената си шапка се движи пеш, или с колело, през пейзажа, в който разпознаваме някои от най-известните му творби, включително „Пшенично поле с кипариси“, „Черничевото дърво през есента“, „Цъфнали бадеми“, „Спалнята в Арл“, поредицата „Слънчогледи“...

„Анимациите с дронове са трудни за изпълнение, координацията е сложна и се програмира на компютър, която контролира полета на всеки от апаратите. При предишните демонстрации по-скоро са правени неподвижни картини, които са преминавали от една към друга. каза представител на компанията производител.  „Правенето на пълнометражна анимация беше голямо предизвикателство за целия екип, както в техническо, така и в творческо отношение“.

За да се квалифицира подобно изпълнение като анимация, от Гинед изискват дроновете да „рисуват“ по 12 изображения в секунда. За целта производителят е използвал високо прецизна технология за позициониране, заедно с технологията за синхронизация, за да постигне "координирано действие", каза Жано Шилей, продуктов директор в компанията пред Гинес.

Всички 600 безпилотни летателни апарата са били  от един и същ модел,, който тежи приблизително три килограма и лети с около 20 мили в час.

Последвайте ни и в google news бутон

Още по темата

АНКЕТА "СЕГА"

Ще гласувате ли по същия начин, по който гласувахте на предните избори?