Медия без
политическа реклама

ЦИК обяви новите депутати (пълен списък)

В окончателния състав на НС отпаднаха Асен Балтов и Слави Трифонов

08 Апр. 2023Обновена
БГНЕС

Централната избирателна комисия обяви избраните народни представители в 49-ото Народно събрание. 24-има от тях трябваше да изберат от коя листа да влязат, тъй като влизаха от две листи.

Любопитно е, че в окончателното решение на ЦИК присъстваше Асен Балтов (ГЕРБ-СДС), който обяви, че се отказва от мястото си в парламента и ЦИК зачете избора му, като реши на 6 април да не го обявява за избран. Впоследствие от ЦИК поправиха тази техническа грешка и попълниха депутата, който идва на освободеното място - Даниел Тихомиров Александров.

От състава на новото Народно събрание липсва и Слави Трифонов, за който днес стана ясно, че е подал заявление, с което се отказва да бъде народен представител. С днешно решение ЦИК уважи волята му и го заличи от окончателния състав на НС.

В 49-ото Народно събрание ГЕРБ-СДС ще има 69 депутати, Коалиция "Продължаваме промяната" - "Демократична България" ще има 64 депутати. Трета сила е "Възраждане" с 37 депутати. ДПС ги следват с един народен представител по-малко - 36. "БСП за България" е петата парламентарна група - 23 депутати, а най-малка ще бъде групата на ИТН - 11 депутати.

 

Ето и пълен списък на новите народни представители:

 

Благоевград

Богдан Емилов Боцев ("БСП за България"), Росен Димитров Желязков (ГЕРБ-СДС), Стефан Апостолов Апостолов (ГЕРБ-СДС), Костадин Томов Стойков (ГЕРБ-СДС), Георги Иванов Георгиев (ГЕРБ-СДС), Цвета Валентинова Рангелова ("Възраждане"), Станислав Иванов Богдански (ИТН), Андрей Атанасов Гюров (ПП-ДБ), Георги Йорданов Ганев (ПП-ДБ), Делян Славчев Пеевски (ДПС), Елхан Мехмедов Кълков (ДПС)

Бургас

Петър Георгиев Кънев ("БСП за България"), Жечо Дончев Станков (ГЕРБ-СДС), Любен Любенов Дилов (ГЕРБ-СДС), Галя Стоянова Желязкова (ГЕРБ-СДС), Андрей Стоянов Рунчев (ГЕРБ-СДС), Цончо Томов Ганев ("Възраждане"), Борис Димитров Аладжов ("Възраждане"), Ивайло Ванев Вълчев (ИТН), Константин Живков Бачийски (ПП-ДБ), Димитър Георгиев Найденов (ПП-ДБ), Даниела Стоянова Божинова (ПП-ДБ), Севим Исмаил Али (ДПС), Ешереф Кязим Ешереф (ДПС), Фатме Хасан Рамадан (ДПС)

Варна

Борислав Гуцанов Гуцанов ("БСП за България"), Даниел Павлов Митов (ГЕРБ-СДС), Славена Димитрова Точева (ГЕРБ-СДС), Красен Кирилов Кралев (ГЕРБ-СДС), Павел Алексеев Христов (ГЕРБ-СДС), Бранимир Николаев Балачев (ГЕРБ-СДС), Медиха Енвер Мехмед-Хамза (ГЕРБ-СДС), Костадин Тодоров Костадинов ("Възраждане"), Коста Георгиев Стоянов ("Възраждане"), Светослав Тодоров Тодоров ("Възраждане"), Драгомир Стефанов Петров (ИТН), Даниел Максим Лорер (ПП-ДБ), Стела Димитрова Николова (ПП-ДБ), Ивайло Христов Митковски (ПП-ДБ), Калоян Тонев Икономов (ПП-ДБ), Филиз Хакъева Хюсменова (ДПС)

Велико Търново

Валентина Иванова Димова ("БСП за България"), Костадин Георгиев Ангелов (ГЕРБ-СДС), Димитър Стойков Николов (ГЕРБ-СДС), Станислав Добринов Стоянов ("Възраждане"), Андрей Иванов Чорбанов (ИТН), Людмила Николаева Илиева (ПП-ДБ), Йордан Ивов Терзийски (ПП-ДБ), Йордан Кирилов Цонев (ДПС)

Видин

Росица Любенова Кирова (ГЕРБ-СДС), Валери Иванов Сираков ("Възраждане"), Любен Иванов Иванов (ПП-ДБ), Станислав Димитров Анастасов (ДПС)

Враца

Атанас Зафиров Зафиров ("БСП за България"), Красен Георгиев Кръстев (ГЕРБ-СДС), Мартин Николаев Харизанов (ГЕРБ-СДС), Ивайло Василев Папов ("Възраждане"), Деница Димитрова Симеонова (ПП-ДБ), Цветан Иванов Енчев (ДПС)

Габрово

Валери Христофоров Митов ("БСП за България"), Томислав Пейков Дончев (ГЕРБ-СДС), Даниел Петров Петров ("Възраждане"), Явор Руменов Божанков (ПП-ДБ)

Добрич

Мая Йорданова Димитрова ("БСП за България"), Деница Евгениева Сачева (ГЕРБ-СДС), Константина Венциславова Петрова ("Възраждане"), Ивайло Николаев Мирчев (ПП-ДБ), Ертен Белгинова Анисова (ДПС)

Кърджали

Цветан Иванов Предов (ИТН), Елван Бехчет Гюркаш (ДПС), Байрам Юзкан Байрам (ДПС), Адлен Шукри Шевкед (ДПС), Павлин Павлов Кръстев (ДПС)

Кюстендил

Христо Богомилов Терзийски (ГЕРБ-СДС), Радослава Пламен Чеканска (ГЕРБ-СДС), Димчо Димитров Димчев ("Възраждане"), Георги Николаев Стамов (ПП-ДБ)

Ловеч

Ирена Тодорова Анастасова ("БСП за България"), Николай Нанков Нанков (ГЕРБ-СДС), Николай Георгиев Дренчев ("Възраждане"), Искрен Цветославов Арабаджиев (ПП-ДБ)

Монтана

Ирена Методиева Димова (ГЕРБ-СДС), Петър Николаев Петров ("Възраждане"), Ванина Димитрова Вецина (ПП-ДБ), Димитър Иванов Аврамов (ДПС)

Пазарджик

Драгомир Велков Стойнев ("БСП за България"), Екатерина Спасова Гечева-Захариева (ГЕРБ-СДС), Стефан Неделчев Мирев (ГЕРБ-СДС), Стоян Николов Таслаков ("Възраждане"), Ивайло Валентинов Шотев (ПП-ДБ), Петър Николаев Куленски (ПП-ДБ), Небие Исмет Кабак (ДПС), Осман Акчай Мурадов (ДПС)

Перник

Георг Даниелов Георгиев (ГЕРБ-СДС), Христина Иванова Георгиева (ГЕРБ-СДС), Димо Георгиев Дренчев ("Възраждане"), Бойко Илиев Рашков (ПП-ДБ)

Плевен

Румен Василев Гечев ("БСП за България"), Пламен Тачев Петров (ГЕРБ-СДС), Валери Пламенов Лачовски (ГЕРБ-СДС), Ивелин Първанов Първанов ("Възраждане"), Тошко Йорданов Хаджитодоров (ИТН), Радостин Петев Василев (ПП-ДБ), Свилен Петров Трифонов (ПП-ДБ), Марио Киров Рангелов (ДПС)

Пловдив - 16 МИР

Иван Богомилов Петков ("БСП за България"), Бойко Методиев Борисов (ГЕРБ-СДС), Радомир Петров Чолаков (ГЕРБ-СДС), Десислава Цветанчова Трифонова (ГЕРБ-СДС), Ангел Жеков Георгиев ("Възраждане"), Емил Янков Янков ("Възраждане"), Гроздан Спасов Караджов (ИТН), Никола Георгиев Минчев (ПП-ДБ), Манол Костадинов Пейков (ПП-ДБ), Йордан Яворов Иванов (ПП-ДБ), Христо Йорданов Даскалов (ПП-ДБ), Танер Мехмед Али (ДПС)

Пловдив - 17 МИР

Манол Трифонов Генов ("БСП за България"), Калин Танев Калапанков ("БСП за България"), Вежди Летиф Рашидов (ГЕРБ-СДС), Младен Николов Шишков (ГЕРБ-СДС), Иван Йовков Червенков (ГЕРБ-СДС), Кръстьо Стоянов Врачев ("Възраждане"), Димитър Валентинов Гюрев ("Възраждане"), Станислав Светозаров Балабанов (ИТН), Росен Добрев Костурков (ПП-ДБ), Стою Теодоров Стоев (ПП-ДБ), Рамадан Байрам Аталай (ДПС)

Разград

Гюнай Хюсмен Хюсмен (ГЕРБ-СДС), Антоанета Димитрова Цонева (ПП-ДБ), Ахмед Реджебов Ахмедов (ДПС), Ихсан Халил Хаккъ (ДПС)

Русе

Иван Валентинов Иванов ("БСП за България"), Десислава Вълчева Атанасова (ГЕРБ-СДС), Георги Николаев Кръстев (ГЕРБ-СДС), Златан Стоянов Златанов ("Възраждане"), Мартин Димитров Димитров (ПП-ДБ), Иван Белчев Белчев (ПП-ДБ), Ализан Нихат Яхова (ДПС)

Силистра

Ивелин Статев Иванов (ГЕРБ-СДС), Стоян Иванов Георгиев (ПП-ДБ), Джевдет Ибрям Чакъров (ДПС), Гюнер Нихат Ахмед (ДПС)

Сливен

Деян Цанков Дечев ("БСП за България"), Десислава Жекова Танева (ГЕРБ-СДС), Мария Щерева Белова (ГЕРБ-СДС), Климент Пламенов Шопов ("Възраждане"), Татяна Славова Султанова-Сивева (ПП-ДБ), Хатидже Мехмедова Георгиева (ДПС)

Смолян

Красимир Митков Събев (ГЕРБ-СДС), Михал Григоров Камбарев (ПП-ДБ), Хайри Реджебов Садъков (ДПС), Анджей Веселинов Джандев (ДПС)

София - 23 МИР

Христо Танчев Проданов ("БСП за България"), Румен Димитров Христов (ГЕРБ-СДС), Александър Руменов Ненков (ГЕРБ-СДС), Николай Нидал Алгафари (ГЕРБ-СДС), Александър Койчев Иванов (ГЕРБ-СДС), Даниел Тихомиров Александров (ГЕРБ-СДС), Иво Георгиев Русчев ("Възраждане"), Маргарита Атанасова Генчева ("Възраждане"), Ивайло Георгиев Чорбов ("Възраждане"), Павела Василева Митова (ИТН), Кирил Петков Петков (ПП-ДБ), Божидар Пламенов Божанов (ПП-ДБ), Атанас Петров Атанасов (ПП-ДБ), Настимир Ананиев Ананиев (ПП-ДБ), Васил Христов Пандов (ПП-ДБ), Надежда Георгиева Йорданова (ПП-ДБ), Венко Николов Сабрутев (ПП-ДБ), Васил Стефанов Стефанов (ПП-ДБ), Кристина Николаева Петкова (ПП-ДБ)

София - 24 МИР

Георги Страхилов Свиленски ("БСП за България"), Тома Любомиров Биков (ГЕРБ-СДС), Рая Назар Назарян (ГЕРБ-СДС), Евгения Бисерова Алексиева (ГЕРБ-СДС), Деница Пламенова Николова (ГЕРБ-СДС), Йордан Христов Тодоров ("Възраждане"), Виолета Радева Кърпачева ("Възраждане"), Христо Любомиров Иванов (ПП-ДБ), Лена Здравкова Бориславова (ПП-ДБ), Андрей Иванов Цеков (ПП-ДБ), Петър Василев Кьосев (ПП-ДБ), Стоян Александров Михалев (ПП-ДБ), Нели Стойчева Димитрова (ПП-ДБ)

София - 25 МИР

Корнелия Петрова Нинова ("БСП за България"), Христо Георгиев Гаджев (ГЕРБ-СДС), Анна Василева Александрова (ГЕРБ-СДС), Лъчезар Богомилов Иванов (ГЕРБ-СДС), Петър Николаев Николов (ГЕРБ-СДС), Деян Николаев Николов ("Възраждане"), Маргарита Иванова Махаева ("Възраждане"), Славчо Ангелов Крумов ("Възраждане"), Филип Маринов Станев (ИТН), Христо Христов Петров (ПП-ДБ), Владислав Панчев Панев (ПП-ДБ), Калина Бориславова Константинова (ПП-ДБ), Венеция Огнянова Нецова-Ангова (ПП-ДБ), Елисавета Димитрова Белобрадова (ПП-ДБ)

Софийска област - 26 МИР

Иван Ивайлов Ченчев ("БСП за България"), Младен Найденов Маринов (ГЕРБ-СДС), Валентин Мирчов Милушев (ГЕРБ-СДС), Марин Василев Маринов (ГЕРБ-СДС), Александър Димитров Арангелов ("Възраждане"), Александър Димитров Симидчиев (ПП-ДБ), Искрен Николаев Митев (ПП-ДБ), Петър Пандушев Чобанов (ДПС)

Стара Загора

Георги Янчев Гьоков ("БСП за България"), Красимир Георгиев Вълчев (ГЕРБ-СДС), Маноил Минчев Манев (ГЕРБ-СДС), Илиана Петкова Жекова (ГЕРБ-СДС), Искра Михайлова Михайлова ("Възраждане"), Даниел Станиславов Проданов ("Възраждане"), Александър Николов Вълчев (ИТН), Радослав Стефанов Рибарски (ПП-ДБ), Атанас Владиславов Славов (ПП-ДБ), Халил Реджепов Летифов (ДПС), Дженал Ниази Топалова-Яшар (ДПС)

Търговище

Йорданка Стефанова Георгиева ("БСП за България"), Теменужка Петрова Петкова (ГЕРБ-СДС), Илина Симеонова Мутафчиева (ПП-ДБ), Джейхан Хасанов Ибрямов (ДПС)

Хасково

Смиляна Николова Нитова-Кръстева ("БСП за България"), Делян Александров Добрев (ГЕРБ-СДС), Георги Тенев Станков (ГЕРБ-СДС), Георги Николаев Георгиев ("Възраждане"), Асен Васков Василев (ПП-ДБ), Катя Максимова Панева (ПП-ДБ), Сезгин Юсеин Мехмед (ДПС), Мюмюн Сали Мюмюн (ДПС)

Шумен

Илтер Бейзатов Садъков (ГЕРБ-СДС), Ралица Тодорова Ангелова (ГЕРБ-СДС), Веселин Миленов Вешев ("Възраждане"), Николай Денков Денков (ПП-ДБ), Мустафа Сали Карадайъ (ДПС), Хамид Бари Хамид (ДПС)

Ямбол

Кристиан Иванов Вигенин ("БСП за България"), Димитър Ангелов Иванов (ГЕРБ-СДС), Никола Ангелов Димитров ("Възраждане"), Мирослав Николаев Иванов (ПП-ДБ)

Ключови думи:

Избори 2023