Спорт

"Уимбълдън" глоби Серена Уилямс с $10 000 за увреждане на тревата

Седемкратната шампионка се пребори за място на 1/2-финалите в "Ол Ингланд клъб"
427
Серена Уилямс подскача от радост след последната точка в мача срещу Алисън Риски.

Седемкратната шампионка на "Уимбълдън" Серена Уилямс бе глобена от организаторите на най-стария и престижен турнир от Големия шлем. Бившата №1 в света беше санкционирана с $10 000 за нанесени щети по тревното покритие на два от кортовете в лондонския "Ол Ингланд клъб".

На 30 юни, ден преди официалния старт на Откритото първенство на Великобритания, по време на тренировка 37-годишната американка се ядосала заради свое грешно отиграване и ударила силно ракетата си в земята. Емоционалният изблик на Серена оставил дупка върху корта, който все пак бил възстановен за началото на турнира. Това обаче било рецидив при Уилямс, която само два дни по-рано изровила тревата и на друго от игрищата в комплекса.

Домакините в Лондон наложиха глоби на още двама тенисисти, участвали в надпреварата тази година. Фабио Фонини (Ит) бе наказан с $3000, след като изрази бурно гнева си в двубоя срещу Тенис Сандгрен (САЩ) от III кръг. "Честно ли е да се играе тук? Проклети англичани, наистина. Надявам се в този клуб да избухне бомба", каза италианецът в петия гейм на втория сет, а микрофоните уловиха думите му. Фонини загуби мача с 3:6, 6:7 (12), 3:6 и отпадна.

Скандалният австралиец Ник Кириос пък бе санкциониран с общо $8000 за различни неспортсменски прояви по време на мачовете от първия и втория кръг.

Вчера се изиграха 1/4-финалите от женската схема на "Уимбълдън". В ранните мачове от програмата своите места на 1/2-финалите си осигуриха две бивши №1 в света. Серена Уилямс се справи в три сета със своята американска сънародничка Алисън Риски - 6:4, 4:6, 6:3. Симона Халеп пък обърна Джан Шуай (Кит) със 7:6 (4), 6:1, след като в I сет изоставаше с 1:4 гейма и сервираше при 15:40.

Съперничката на Уилямс за място във финала трябваше да бъде определена по-късно снощи в мач между Джоана Конта (Вбр) и Барбора Стрицова (Чех). Халеп пък ще играе срещу победителката от двубоя Елина Свитолина (Укр) - Каролина Мухова (Чех).