"Лудогорец" ще зимува с аванс от 6 т. на върха

Спорна дузпа и гол на младия Доминик Янков донесоха победа на шампионите в последния мач тази година

20 Дек. 2020

Шампионът "Лудогорец" ще зимува като лидер в класирането, с 6 т. аванс пред преследвачите "Локомотив" (Пд) и "ЦСКА-София", след победа с 2:1 над аутсайдера "Ботев" (Пд) в последния мач от първенството за 2020 г. Мачът бе отложен от XIII кръг, защото в края на ноември имаше повече от 10 души в разградския тим с положителни тестове за коронавирус.

Днес "Лудогорец" посрещна на своя стадион един състав на изпадналия във финансови затруднения "Ботев", в който имаше общо 7 юноши. И успя да пробие сгъстената защита на гостите едва в 39-ата мин. Тогава реферът Николай Йорданов отсъди доста спорна дузпа за шампионите. При въпросната ситуация Мавис Чибота от "Лудогорец" шутира към вратата на "Ботев", капитанът на гостите Виктор Генев, който бе на пътя на топката се завъртя с гръб, а топката го удари хем в кръста, хем в прибраната към тялото му ръка.

След отсъждането на тази 4-а дузпа за разградския отбор в настоящото първенство Генев протестира бурно, а реферът Йорданов му показа жълт картон. Кешерю пък реализира и откри резултата със своя общо осми гол в първа лига за сезон 2020/21.

В 39-ата минута капитанът на Ботев Пд Виктор Генев игра с ръка в наказателното поле след изстрел на Чибота и Николай Йорданов посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Клаудиу Кешеру, който би в горния ляв ъгъл и откри резултата.

Пет минути след почивката "Лудогорец" реализира и втори гол. Тогава Кешерю посегна към топката заедно с Атанас Чернев ("Ботев") в наказателното поле, топката отскочи, а връхлитащият Янков я изстреля силно от въздуха, като направи 2:0.

Това беше трето попадение за шампионите на 20-годишния Янков, който игра в 15 от 16-те мача досега в първенството.

В самия край на мача и "Ботев" успя да стигне до гол, реализиран от Салиф Сисе, който оформи крайния резултат - 2:1.

В 51-ата минута Кешеру спря топката за Доминик Янков, който от движение с топовен изстрел простреля Аргилашки в близкия ъгъл - 2:0!

След този последен шампионатен мач в България за календарната година първенството ще бъде подновено в средата на февруари, ако няма никакви размествания или отлагания заради пандемията от коронавирус. Планирано е XVII кръг да бъде на 13 февруари.