"ЦСКА-София" пусна жалба срещу рефера Тодоров

14 Септ. 2020
Станислав Тодоров (в средата) преди началото на мача "Черно море" - "ЦСКА-София".

Ръководството на "ЦСКА-София" пусна жалба до Съдийската комисия на БФС срещу рефера Станислав Тодоров, който ръководи мача с "Черно море" (1:1) в събота. Основните претенции са неотсъдени нарушения на "Черно море", неправилно отменен гол в ущърб на "ЦСКА-София" и подмината дузпа за игра с ръка на футболиста на варненци Емил Янчев. От клуба заявяват, че тези отсъждания са повлияли на крайния резултат.

Ето и основните претенции:

"1. В 5:32 минута изключително грубо влизане на Панайотов (№71) от състава на "Черно Море" срещу Георги Йомов (№30) от състава на ЦСКА. Базирайки се на наредбите за правилата на футболната игра, при остро влизане с опасност за здравето на противниковия футболист, извършителят на нарушението трябва да бъде санкциониран с жълт картон, но такъв не бива показан от главният рефер на мача Станислав Тодоров.

2. В 21:21 минута, очевидно нарушение – избутване с ръка на В. Попов (№6) от отбора на "Черно Море" срещу Стефано Белтраме (№10) от ЦСКА но, сигнал за нарушение няма.

3. Стигаме до една от най – фрапиращите грешки в мача допуснати от съдийската бригада секунди по-късно. Али Соу (№22) от отбора на ЦСКА е в  игрова ситуация, в непосредствена близост до играчите на "Черно Море" Д. Димов (№27) и Е. Янчев (№8). В същата ситуация вторият си отбелязва автогол. Гледайки всички записи от различни ъгли и камери, никъде не се вижда игра с ръка на нашия състезател. При попадението за ЦСКА страничният арбитър показва с жест, че голът е редовен, но С. Тодоров отново е на друго мнение и отсъжда свободен удар за домакините.

4. В 24:19 минута отново бива подминато явно нарушение на Д. Димов (№27) срещу Стефано Белтраме (№10).

5. В 25:27 минута след изпълнение на свободен удар за ЦСКА се вижда явно задържане и свличане на земята на нашия състезател Юрген Матей (№2) от страна на И. Иса (№9), като нарушение и при тази ситуация не е отсъдено.

6. Бихме искали да обърнем внимание и на изпълнението на аут от вратаря на "Черно Море" Г. Георгиев (№22), както през целия мач, така и конкретно в края  на първото полувреме. Изпълнението на два аута в 44:00 и 45:40 минута отнеха 90 секунди от срещата, но само с редовните устни забележки на арбитъра без официално предупреждение.

7. В 54:43 минута, след извършено нарушение от страна на футболиста на ЦСКА Амос Юга (№21) и даден сигнал от С. Тодоров, виждаме посягане, опит за удар и удар с крак, при спряна игра, от страна на Стефан Велев (№70). Санкция или дори устна забележка от главният съдия, който е на няколко метра от ситуацията НЯМА.

8. В 81:19 минута Валентин Антов (№26) от ЦСКА получава жълт картон при ситуация, в която дори не е извършено нарушение от негова страна.

9. В 89:13 минута футболистът на "Черно Море" Е. Янчев (№8) играе с ръка в наказателно поле, което бе видно както в реално време, така и от всички видеоповторения на въпросната ситуация, но главният арбитър отново остана безмълвен и не посочи бялата точка"

Приложен бе и клип със спорните ситуации:

Това е втората жалба от страна на "ЦСКА-София" във връзка с двубоя в събота на ст. "Тича". Вчера от клуба се обърнаха към МВР с искане за разкриването и подвеждането под отговорност на лицата, които бяха застанали извън стадиона и хвърляха бомбички по агитката на "ЦСКА-София" на почивката между двете полувремена.