Медия без
политическа реклама

Туитър промени политиката си за публикуване на хакнати материали

Преди това пък имаше срив във функционирането на социалната мрежа в цял свят

16 Окт. 2020Обновена
Pixabay

Туитър смекчи политиката си за споделяне на хакнати документи малко след скандала с блокирания материал на "Ню Йорк поуст". В сряда социалната мрежа си навлече гнева на американската десница и на много консерватори, след като блокира споделянето на статия, построена върху хакнати документи, компрометиращи кандидат-президента на демократите Джо Байдън, който е фаворит в проучванията. Акаунтът в Туитър на предизборния щаб на президента Доналд Тръмп за кратко бе ограничен, за да не може да публикува въпросния материал.

Днес Туитър заяви, че ще внесе някои промени в политиката си за споделяне на хакнати документи. "Няма да блокираме хакнато съдържание, освен ако то не е пряко споделено от хакери или хора, действащи в съгласие с тях“, написа Виджая Гаде, отговорник за поделението "Право, политики и доверие“.  "Такива туитове ще бъдат отблязвани, за да предоставим контекст, но няма да бъдат блокирани“.

So, what’s changing?

1. We will no longer remove hacked content unless it is directly shared by hackers or those acting in concert with them

2. We will label Tweets to provide context instead of blocking links from being shared on Twitter

— Vijaya Gadde (@vijaya) October 16, 2020

Въпреки промените, правната комисия в Сената, където републиканците имат мнозинство, планира да извика шефа на социалната мрежа Джак Дорси на изслушване в петък, 23 октомври. Сенатор Тед Круз каза, че ще иска от Дорси обяснения "защо Туитър злоупотребява със своята власт, за да заглушава медиите и да прикрива твърдения за корупция".

Преди това пък имаше срив във функционирането на Туитър в цял свят. Проблемът изглежда е започнал към 21.30 ч. по Гринуич вчера (0.30 ч. българско врeме), като потребителите не можеха да ползват социалната мрежа, включително да туитват. 

От Туитър казаха, че се опитват да отстранят неизправността възможно най-бързо. След полунощ по Гринуич (3 ч. българско време) работата на социалната мрежа постепенно се нормализира.

"Сривът се дължи на проблем във вътрешните системи. Няма доказателства за хакерска атака", се  посочва в съобщение на Туитър. 

Най-популярните социални мрежи често имат проблеми с функционирането. По-голям повод за безпокойство за тях обаче са хакерските атаки, отбелязва Франс прес.

 

Източник: Дир.бг

Ключови думи:

Туитър, срив

Още по темата