Медия без
политическа реклама

„Кинтекс“ съди бившия си директор за щети за 1 млн. лева

18 Юли 2022Обновена
2.BP.BLOGSPOT.COM

„Кинтекс“ внесе осъдителен иск срещу бившия изпълнителен директор на дружеството Александър Михайлов. Той е на стойност 920 721.12 лв. и е за причинени вреди  - Михайлов е заплатил тази сума два пъти за една и съща дейност, съобщиха от икономическото министерство.

Александър Михайлов бе начело на „Кинтекс“ от 27 октомври 2021 г. до 10 май 2022 г., когато бе отстранен от поста. Още през юни ръководството на Държавната консолидационна компания сезира прокуратурата за щетите, причинени на „Кинтекс“ от уволнения директор. Тогава новото ръководство на дружеството направи ревизия на всички договори, сключени от него.

Установено бе, че без решение на Съвета на директорите и без разрешение от ДКК, Михайлов е сключил договор и е изплатил сумата на посредник за услуга, за която фирмата вече е имала абсолютно същия сключен договор.

За „Сега“ Александър Михайлов заяви, че няма да коментира, преди да се запознал с иска, но предположи, че „това са глупостите, които бяха в прокуратурата“.

По-късно той добави в профила си във Фесбук, че Корнелия Нинова се опитва да реабилитира офшорната фирма, източила от "Кинтекс" 10 милиона лева - твърди, че договорът й не е прекратен и е дублиран. „Преди да навляза в детайли само ще отбележа, че решението за сключването на договора - същото за което завеждали иск срещу мен, е на Съвета на директорите. Тоест, ако „Кинтекс“ завежда дело срещу мен, следва да заведе и срещу Председателя на Съвета на директорите г-жа Анита Великова, която и преди и сега е на този пост. Тя е сложила подписа си под това решение. Разходите по този иск - около 50 000 лева ще са за сметка на „Кинтекс“ (тоест държавата), докато аз от джоба си плащам за моите дела срещу нея“, твърди още Михайлов.

Той изпрати до медиите и протокола с решението на Съвета на директорите на „Кинтекс“, с което договора и плащанията към офшорката се прекратяват и на него, като изпълнителен директор, му се възлага да сключи нов договор, по който да се контролира какво реално се извършва, преди да се плаща. В заключение Михайлов пита: „Кои частни компании успяват да предредят „Кинтекс“ за стока от "ВМЗ" и защо?“

Още по темата