В случаите със застрахователя "Олимпик" и с Търговския регистър не става въпрос за немарливост и некомпетентност на няколко държавни служители, а за липса на прозрачност и за абдикация от отговорност, без които не може да съществува държавността. Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти в авиобаза "Враждебна", където участва в честването на 70-ата годишнина от създаването на Българската военнотранспортна авиация, предаде Novini.bg.
"В момента, в който правителството поема отговорнст за ясни условия за влизане в европейския валутен механизъм, касаещи засилени мерки за пенсионната система, за икономиката, в същото време гърми Търговският регистър и всява хаос в бизнеса, гърми застрахователна кампания. В тази ситуация как да има доверие в институциите вътре, как да искаме да има доверие и отвън? Неслучайно непрекъснато се измислят контролни механизми за наблюдение на България", заяви още Радев.
"Трябва да се работи за доверие. Това означава много за държавата", подчерта държавният глава.