Волейболистките биха Азербайджан във втората контрола

15
БГНЕС
Иван Петков

Женският национален отбор по волейбол извоюва победа във втората контрола срещу тима на Азербайджан от турнето си в Баку. Късно в събота селекцията на Иван Петков се наложи над домакините с 3:1 (-19, 23, 18, 19) гейма.

Както и при равенството 2:2 (-22, 19, 19, -26) в петък българските волейболистки загубиха първия гейм, но този път по-бързо изчистиха грешките си и със стабилна игра стигнаха до крайния успех. Най-резултатна от нашите беше Гергана Димитрова с 19 т. (5 аса, 1 блок), а Мирослава Паскова добави 16 т. (2 аса, 1 блок). За азерките топреализатор стана Адина Байрамова с 16 т. (2 блока).

Третата и последна контрола между Азербайджан и България в Баку беше насрочена за снощи. Приятелските срещи са част от подготовката на националния отбор за световното първенство в Япония (29.IX-20.Х). На Мондиал `18 българките са в група В заедно със съставите на Италия, Канада, Китай, Куба и Турция.