Спортни вести

13 Ноем. 2018

Без победа

остана сумистът Даниел Иванов-Аоияма и след втория ден от последния за годината турнир за Купата на императора в Япония - "Кюшу башо" във Фукуока. Вчера българският 12-и маегашира отстъпи пред 13-и маегашира Оношо (2-0). Днес Аоияма (0-2) ще се бори с колегата си по ранг Ендо (1-1). В четвърта дивизия "санданме" Венцислав Кацаров-Торакио спечели първата си схватка - във втория ден срещу Котозеншо.

Националът

Боян Асенов (кат. до 56 кг) спечели купата за най-техничен състезател на завършилия в Скопие (Мак) турнир по бокс "Златен гонг". Най-малкият от братята Асенови стана шампион в категорията след победа във финала срещу Леотрим Рексепи (Косово). Злато спечели и Иван Мечков (91 кг), който надделя във финала срещу Грегор Скрянец (Слвн).

Пета поредна

победа в гръцкото първенство по баскетбол постигна "Олимпиакос" с Александър Везенков в състава си. В V кръг грандът от Пирея разгроми гостуващия "Лаврио" със 102:63, а българският национал допринесе със 7 т., 5 борби и 1 открадната топка за 14:21 мин. в игра. "Олимпиакос" е лидер в класирането с 10 т., колкото има и "Перистери".

НБА

Редовен сезон: "Детройт" - "Шарлът" 103:113, "Хюстън" - "Индиана" 115:103, "Ню Йорк" - "Орландо" 89:115, "Денвър" - "Милуоки" 114:121, "Портланд" - "Бостън" 100:94, "ЛА Лейкърс" - "Атланта" 107:106.