Спортни вести

25 Септ. 2018
БГНЕС

Световната шампионка за девойки

до 20 г. в тройния скок Александра Начева е номинирана за Изгряваща звезда на Европа за 2018 г. от Европейската атлетика. Освен нея в списъка са още 9 млади лекоатлетки. Освен световната титла 17-годишната Начева спечели и сребърен медал от европейския шампионат на 18-годишните и неколкократно подобри националните рекорди. Фенският глас за Изгряваща звезда ще се определи с гласуване във фен страниците на Европейската атлетика във Facebook и Twitter. Гласуването ще приключи на 5 октомври и ще даде една четвърт от общия резултат.

Българските борци спечелиха

6 титли от турнира в Румъния, който бе последна проверка за тях преди световното първенство в Будапеща (Унг, 20-28 октомври). Отборът ни в класическия стил стана първи отборно с общо 8 отличия, от които златни за Росиан Дермански (кат. 82 кг), Йоан Димитров (87) и Кирил Милов (97). При жените европейската шампионка Тайбе Юсеин триумфира в кат.62 кг, а другите ни две представителки също взеха медали - Виктория Бобева (68 кг) сребро, а София Георгиева (65 кг) бронз. В свободната борба титли спечелиха Владимир Дубов (61 кг) и Мирослав Киров (74 кг), а останалите от тима завоюваха още три медала. До световното първенство националите в класическия стил ще се подготвят в Самоков, жените - в Благоевград, а свободняците - в Тетевен.

Баскетболистите на "Ямбол"

спечелиха приятелския турнир в Пирот (Сър), след като на финала победиха отбора на домакините с 86:83. За най-полезен играч (MVP) на турнира бе избран нигериецът от "Ямбол" Огъстин Окосун. "Академик" (Пд) пък спечели два мача на турнир в Букурещ (Рум) - срещу "Динамо" (Бук) със 76:65 и срещу "Крайова" с 80:73, след което се завърна в Пловдив, за да продължи предсезонната си подготовка.

Александър Везенков не вкара кош

за тима си "Олимпиакос" във финалния мач от приятелския турнир на остров Крит - срещу руския УНИКС (Казан). Баскетболният гранд от Пирея победи със 70:65 и спечели турнира, а през следващия уикенд ще участва на подобна надпревара в Москва.