facebook
twitter

Спорт

Резултати и класиране в Първа лига

129

ПЪРВА ЛИГА, XXII КРЪГ

"Дунав" - "Верея" 1:0 (Св. Ковачев 57)

"Локомотив" (Пд) - "Септември" (Сф) 0:2 (Чандъров 30-д, Б. Галчев 86)

"ЦСКА-София" - "Ботев" (Вр) 2:1 (Джеси 48, Соу 56; Ем. Стоев 89)

"Витоша" (Бистрица) - "Левски" 0:2 (Паулиньо 22, Костов 42)

четвъртък, 17.30 ч.: "Берое" - "Етър" (съдия Г. Кабаков) (по "Диема спорт")

 

КЛАСИРАНЕ
Отбор М П Р З ГР Т
1. "Лудогорец" 22 16 5 1 43:13 53
2. "ЦСКА-София" 22 15 3 4 37:11 48
3. "Левски" 22 14 1 5 43:19 45
4. "Ботев" (Пд) 22 12 3 7 33:19 39
5. "Берое" 21 10 6 5 29:16 36
6. "Черно море" 22 10 4 8 32:33 34
7. "Етър" 21 10 3 8 25:22 33
8. "Ботев" (Вр) 22 8 3 11 24:34 27
9. "Славия" 22 7 6 9 23:25 27
10. "Локомотив" 22 7 5 10 21:24 26
11. "Витоша" 22 6 2 14 15:35 20
12. "Септември" 22 6 2 14 21:39 20
13. "Дунав" 22 5 3 14 22:40 18
14. "Верея" 22 0 6 16 9:47 6
>>> играе в първата шестица
>>> играе във втората осмица

 

Голмайстори

17 гола - Станислав Костов ("Левски");

16 гола - Клаудиу Кешерю ("Лудогорец");

13 гола - Мартин Камбуров ("Берое");

9 гола - Тодор Неделев ("Ботев", Пд), Мауридес ("ЦСКА-София");

8 гола - Ахмед Ахмедов ("Дунав"), Кирил Десподов ("ЦСКА-София");

7 гола - Жерсон Кабрал ("Левски"), Валери Божинов ("Ботев", Вр), Борислав Цонев ("Берое"), Давиде Мариани ("Левски");

6 гола - Даниел Младенов ("Етър"), Антонио Вутов и Стивън Петков ("Ботев", Пд), Вандерсон ("Лудогорец"), Георги Илиев ("Черно море");

5 гола - Крис Гади ("Септември"), Джоди Лукоки и Марселиньо ("Лудогорец"), Петър Атанасов ("Ботев", Вр);

4 гола - Борис Галчев и Асен Чандъров ("Септември, Сф), Флорент Бояй ("Етър"), Валери Домовчийски ("Ботев", Вр), Али Соу, Едвин Джеси и Тиаго Родригес ("ЦСКА-София"), Радослав Василев и Георги Божилов ("Черно море"), Илиян Мицански ("Славия"), Анте Аралица ("Локомотив");

3 гола - Емил Стоев ("Ботев", Вр), Четин Садула и Ивайло Лазаров ("Витоша"), Кристиан Димитров ("Ботев", Пд), Вандерсон ("Берое"), Жоржиньо ("Черно море"), Румен Руменов и Велко Батрович ("Етър"), Красимир Станоев ("Дунав"), Ишмаел Байду ("Септември"), Георги Йомов, Галин Иванов и Янис Карабельов ("Славия"), Димитър Илиев и Ален Ожболд ("Локомотив"), Якуб Швиерчок ("Лудогорец").

 

В следващия кръг - 23 февруари (събота), 12.30 ч.: "Ботев" (Вр) - "Славия" (по "Диема спорт"); от 15 ч.: "Черно море" - "Лудогорец" (по "Диема спорт"); от 17.30 ч.: "Ботев" (Пд) - "Верея" (по "Диема спорт"); 24 февруари (неделя), 13 ч.: "Левски" - "ЦСКА-София" (по "Диема спорт"); от 15.45 ч.: "Етър" - "Локомотив" (Пд) (по "Диема спорт"); от 18 ч.: "Берое" - "Дунав" (по "Диема спорт"); 25 февруари (понеделник), 17.30 ч.: "Септември" (Сф) - "Витоша" (Бистрица) (по "Нова спорт").

 

Все още няма коментари

Още

Григор Димитров прекъсна черна серия с победа №300 в кариерата си

21.10.2019

824 2
Георги Дерменджиев ще е новият треньор на националния отбор по футбол

21.10.2019

922 13
Саудитският принц предлага 3 млрд. паунда за "Манчестър Юнайтед"

20.10.2019

2328 12

Влез или се регистрирай за да коментираш

×