facebook
twitter

Спорт

Резултати и класиране в Първа лига

66

ПЪРВА ЛИГА, XXII КРЪГ

"Славия" - "Черно море" 3:2 (Чунчуков 9, Рад. Кирилов 81, 90; Цв. Панов 33, Кики 44) 

"Лудогорец" - "Ботев" (Пд) 1:1 (Лукоки 47; Вутов 68)

"ЦСКА-София" - "Ботев" (Вр) 2:1 (Джеси 48, Соу 56; Ем. Стоев 89)

сряда, 12.15 ч.: "Дунав" - "Верея" (съдия Вл. Вълков) (по "Нова спорт"); от 14.30 ч.: "Локомотив" (Пд) - "Септември" (Сф) (Н. Попов) (по "Диема спорт"); от 17 ч.:"Витоша" (Бистрица) - "Левски" (П. Костадинов) (по "Диема спорт"); четвъртък, 17.30 ч.: "Берое" - "Етър" (Г. Кабаков) (по "Диема спорт").

 

КЛАСИРАНЕ
Отбор М П Р З ГР Т
1. "Лудогорец" 22 16 5 1 43:13 53
2. "ЦСКА-София" 22 15 3 4 37:11 48
3. "Левски" 21 13 1 5 41:19 42
4. "Ботев" (Пд) 22 12 3 7 33:19 39
5. "Берое" 21 10 6 5 29:16 36
6. "Черно море" 22 10 4 8 32:33 34
7. "Етър" 21 10 3 8 25:22 33
8. "Ботев" (Вр) 22 8 3 11 24:34 27
9. "Славия" 22 7 6 9 23:25 27
10. "Локомотив" 21 7 5 9 21:22 26
11. "Витоша" 21 6 2 13 15:33 20
12. "Септември" 21 5 2 14 19:39 17
13. "Дунав" 21 4 3 14 21:40 15
14. "Верея" 21 0 6 15 9:46 6
>>> играе в първата шестица
>>> играе във втората осмица


Голмайстори

16 гола - Клаудиу Кешерю ("Лудогорец");

15 гола - Станислав Костов ("Левски");

13 гола - Мартин Камбуров ("Берое");

9 гола - Тодор Неделев ("Ботев", Пд), Мауридес ("ЦСКА-София");

8 гола - Ахмед Ахмедов ("Дунав"), Кирил Десподов ("ЦСКА-София");

7 гола - Жерсон Кабрал ("Левски"), Валери Божинов ("Ботев", Вр), Борислав Цонев ("Берое"), Давиде Мариани ("Левски");

6 гола - Даниел Младенов ("Етър"), Антонио Вутов и Стивън Петков ("Ботев", Пд), Вандерсон ("Лудогорец"), Георги Илиев ("Черно море");

5 гола - Крис Гади ("Септември"), Джоди Лукоки и Марселиньо ("Лудогорец"), Петър Атанасов ("Ботев", Вр);

4 гола - Флорент Бояй ("Етър"), Валери Домовчийски ("Ботев", Вр), Али Соу, Едвин Джеси и Тиаго Родригес ("ЦСКА-София"), Радослав Василев и Георги Божилов ("Черно море"), Илиян Мицански ("Славия"), Анте Аралица ("Локомотив");

3 гола - Емил Стоев ("Ботев", Вр), Четин Садула и Ивайло Лазаров ("Витоша"), Кристиан Димитров ("Ботев", Пд), Вандерсон ("Берое"), Жоржиньо ("Черно море"), Румен Руменов и Велко Батрович ("Етър"), Красимир Станоев ("Дунав"), Борис Галчев, Ишмаел Байду и Асен Чандъров ("Септември"), Георги Йомов, Галин Иванов и Янис Карабельов ("Славия"), Димитър Илиев и Ален Ожболд ("Локомотив"), Якуб Швиерчок ("Лудогорец").

 

В следващия кръг - 23 февруари (събота), 12.30 ч.: "Ботев" (Вр) - "Славия" (по "Диема спорт"); от 15 ч.: "Черно море" - "Лудогорец" (по "Диема спорт"); от 17.30 ч.: "Ботев" (Пд) - "Верея" (по "Диема спорт"); 24 февруари (неделя), 13 ч.: "Левски" - "ЦСКА-София" (по "Диема спорт"); от 15.45 ч.: "Етър" - "Локомотив" (Пд) (по "Диема спорт"); от 18 ч.: "Берое" - "Дунав" (по "Диема спорт"); 25 февруари (понеделник), 17.30 ч.: "Септември" (Сф) - "Витоша" (Бистрица) (по "Нова спорт").

 

 

Все още няма коментари

Още

Националите отвоюваха равенство с Косово (видео)

25.03.2019

978 8
Григор Димитров загуби втория си мач след завръщането на корта

25.03.2019

886 13
Кубрат Пулев нокаутира румънец в дебюта си в САЩ

24.03.2019

1305 6

Влез или се регистрирай за да коментираш

×