Резултати и класиране в Първа и Втора лига
ПЪРВА ЛИГА, XXХ кръг
Първа шестица
"ЦСКА-София" - "Левски" 0:0
"Лудогорец" - "Ботев" (Пд) 3:0 (Григоре 37-д, Швиерчок 45, 89)
"Берое" - "Черно море" 2:0 (Еуженио 6, Бандаловски 28).
КЛАСИРАНЕ | ||||||
Отбор | М | П | Р | З | ГР | Т |
1. "Лудогорец" | 30 | 21 | 7 | 2 | 58:14 | 70 |
2. "ЦСКА-София" | 30 | 20 | 5 | 5 | 50:14 | 65 |
3. "Левски" | 30 | 18 | 5 | 7 | 53:27 | 59 |
4. "Ботев" (Пд) | 30 | 13 | 8 | 9 | 41:28 | 47 |
5. "Берое" | 30 | 13 | 8 | 9 | 35:26 | 47 |
6. "Черно море" | 30 | 13 | 6 | 11 | 38:38 | 45 |
В следващия кръг - 26 април (петък), 18.15 ч.: "Черно море" - "Лудогорец" (по "Диема спорт"); от 20.30 ч.: "Левски" - "Берое" (по "Диема спорт"); 29 април (понеделник), 20 ч.: "Ботев" (Пд) - "ЦСКА-София" (по "Диема спорт").
Втора осмица
Група А
"Верея" - "Етър" 0:3 (Ив. Петков 14, 39, 72).
Днес, 20 ч.: "Витоша" (Бистрица) - "Ботев" (Вр) (съдия Ив. Стоянов) (по "Нова спорт").
КЛАСИРАНЕ | ||||||
Отбор | М | П | Р | З | ГР | Т |
1. "Етър" | 30 | 14 | 5 | 11 | 36:30 | 47 |
2. "Ботев" (Вр) | 29 | 11 | 5 | 13 | 37:40 | 38 |
3. "Витоша" | 29 | 9 | 4 | 16 | 22:42 | 31 |
4. "Верея" | 30 | 0 | 6 | 24 | 12:73 | 6 |
В следващия кръг - 25 април (четвъртък), 17.30 ч.: "Витоша" (Бистрица) - "Верея" (по "Диема спорт"); от 20 ч.: "Ботев" (Вр) - "Етър" (по "Диема спорт").
Група Б
"Дунав" - "Локомотив" (Пд) 2:0 (Фирцулеску 3-д, 40)
"Септември" (Сф) - "Славия" 3:2 (Ал. Дюлгеров 33, Мандиангу 55, Ил. Димитров 89; Чунчуков 3, 11).
КЛАСИРАНЕ | ||||||
Отбор | М | П | Р | З | ГР | Т |
1. "Локомотив" | 30 | 10 | 7 | 13 | 34:33 | 37 |
2. "Славия" | 30 | 9 | 8 | 13 | 34:40 | 35 |
3. "Септември" | 30 | 8 | 5 | 17 | 29:56 | 29 |
4. "Дунав" | 30 | 7 | 7 | 16 | 35:53 | 28 |
В следващия кръг - 26 април (петък), 16 ч.: "Септември" (Сф) - "Дунав" (по "Нова спорт"); 29 април (понеделник), 17.30 ч.: "Славия" - "Локомотив" (Пд) (по "Диема спорт").
Голмайстори
19 гола - Станислав Костов ("Левски"), Клаудиу Кешерю ("Лудогорец");
14 гола - Мартин Камбуров ("Берое");
12 гола - Тодор Неделев ("Ботев", Пд);
10 гола - Давиде Мариани ("Левски"), Даниел Младенов ("Етър"), Али Соу ("ЦСКА-София");
9 гола - Мауридес ("ЦСКА-София");
8 гола - Жерсон Кабрал ("Левски"), Ахмед Ахмедов ("Дунав"), Кирил Десподов ("ЦСКА-София"), Валери Божинов (7 за "Ботев", Вр; 1 за "Левски"), Марселиньо ("Лудогорец"), Димитър Илиев ("Локомотив"), Георги Илиев ("Черно море");
7 гола - Цветелин Чунчуков ("Славия"), Якуб Швиерчок ("Лудогорец"), Петър Атанасов ("Ботев", Вр), Борислав Цонев ("Берое"), Ален Ожболт ("Локомотив");
6 гола - Валери Домовчийски ("Ботев", Вр), Велко Батрович ("Етър"), Антонио Вутов и Стивън Петков ("Ботев", Пд), Джоди Лукоки и Вандерсон ("Лудогорец");
5 гола - Светослав Ковачев ("Дунав"), Радослав Кирилов ("Славия"), Флорент Бояй ("Етър"), Радослав Василев ("Черно море"), Крис Гади ("Септември"), Тиаго Родригес ("ЦСКА-София");
4 гола - Иван Петков ("Етър"), Козмин Моци ("Лудогорец"), Кристиан Димитров ("Ботев", Пд), Четин Садула ("Витоша"), Кристофер Мандиангу, Борис Галчев и Асен Чандъров ("Септември"), Жоржиньо и Едвин Джеси ("ЦСКА-София"), Патрик Андраде и Георги Божилов ("Черно море"), Илиян Мицански ("Славия"), Анте Аралица ("Локомотив"), Исмаил Иса и Божидар Васев ("Дунав");
3 гола - Даниел Генов и Емил Стоев ("Ботев", Вр), Ивайло Лазаров ("Витоша"), Васил Шопов ("Ботев", Пд), Вандерсон ("Берое"), Жоржиньо ("Черно море"), Румен Руменов ("Етър"), Драгош Фирцулеску и Красимир Станоев ("Дунав"), Илия Димитров (1 за "Левски", 2 за "Септември"), Ишмаел Байду ("Септември"), Георги Йомов, Галин Иванов и Янис Карабельов ("Славия").
ВТОРА ЛИГА, XXV кръг
"Черноморец" (Блч) - "Кариана" 0:0
"Локомотив" (Сф) - "Струмска слава" 0:1
"Локомотив" (ГО) - "Литекс" 1:2
"Несебър" - "Пирин" 2:3
"Добруджа" - "Поморие" 2:0
"Лудогорец II" - "Арда" 0:1
Днес, 17 ч.: "Царско село" - "ЦСКА 1948" (съдия Вл. Вълков) (по "Диема спорт"); от 19 ч.: "Монтана" - "Ботев" (Глб) (Кр. Георгиев).
КЛАСИРАНЕ | ||||||
Отбор | М | П | Р | З | ГР | Т |
1. "Царско село" | 24 | 22 | 1 | 1 | 56:18 | 67 |
2. "Арда" | 25 | 15 | 5 | 5 | 36:14 | 50 |
3. "Монтана" | 24 | 14 | 7 | 3 | 38:17 | 49 |
4. "ЦСКА 1948" | 24 | 12 | 10 | 2 | 28:15 | 46 |
5. "Литекс" | 25 | 12 | 5 | 8 | 38:20 | 41 |
6. "Поморие" | 25 | 10 | 5 | 10 | 30:36 | 35 |
7. "Локомотив" (ГО) | 25 | 10 | 4 | 11 | 27:32 | 34 |
8. "Локомотив" (Сф) | 25 | 8 | 8 | 9 | 20:19 | 32 |
9. "Черноморец" | 25 | 8 | 6 | 11 | 20:28 | 30 |
10. "Струмска слава" | 25 | 8 | 6 | 11 | 28:35 | 30 |
11. "Ботев" | 25 | 6 | 8 | 11 | 23:28 | 26 |
12. "Кариана" | 25 | 6 | 5 | 14 | 24:33 | 23 |
13. "Несебър" | 25 | 5 | 8 | 12 | 27:44 | 23 |
14. "Лудогорец II" | 25 | 6 | 4 | 15 | 23:40 | 22 |
15. "Пирин" | 25 | 6 | 3 | 16 | 24:46 | 21 |
16. "Добруджа" | 26 | 4 | 9 | 13 | 14:31 | 21 |
>>> влиза в Първа лига | ||||||
>>> играе плейоф за Първа лига | ||||||
>>> изпада в Трета лига |
В следващия кръг - 25 април (четвъртък), 17 ч.: "Струмска слава" - "Черноморец" (Блч), "Поморие" - "Царско село" (в Несебър); от 19 ч.: "Пирин" - "Локомотив" (ГО); 26 април (петък), 17 ч.: "Литекс" - "Локомотив" (Сф), "Кариана" - "Монтана", "Арда" - "Добруджа"; 29 април (понеделник), 17 ч.: "Ботев" (Глб) - "Лудогорец II" (на ст. "Трейс Арена", Стара Загора); 30 април (вторник), 19 ч.: "ЦСКА 1948" - "Несебър".
можете да направите дарение през PayPal