facebook
twitter

Спорт

Резултати и класиране в Първа и Втора лига

152

ПЪРВА ЛИГА, XXVIII кръг

Първа шестица

"Ботев" (Пд) - "Черно море" 0:2 (Андраде 83, 88)

"ЦСКА-София" - "Берое" 2:0 (Евандро 13-д, Кр. Малинов 89)

"Левски" - "Лудогорец" 0:2 (Кешерю 37, Моци 80-д.)

 

КЛАСИРАНЕ
Отбор М П Р З ГР Т
1. "Лудогорец" 29 20 7 2 55:14 67
2. "ЦСКА-София" 29 20 4 5 50:14 64
3. "Левски" 29 18 4 7 53:27 58
4. "Ботев" (Пд) 29 13 8 8 41:25 47
5. "Черно море" 29 13 6 10 38:36 45
6. "Берое" 29 12 8 9 33:26 44


В следващия кръг - 20 април (събота), 17.15 ч.: "ЦСКА-София" - "Левски" (на ст. "Васил Левски") (по "Диема спорт"); от 20 ч.: "Лудогорец" - "Ботев" (Пд) (по "Диема спорт"); 21 април (неделя), 20 ч.: "Берое" - "Черно море" (по "Диема спорт"). 

 

 

Втора осмица

Група А

Снощи: "Ботев" (Вр) - "Верея"; днес, 20 ч.: "Витоша" - "Етър" (съдия Н. Гаджалов) (по "Диема Спорт").

 

В следващия кръг - 21 април 2019 г. (неделя), 17.30 ч.: "Верея" - "Етър" (по "Диема спорт"); 22 април (понеделник), 20 ч.: "Витоша" (Бистрица) - "Ботев" (Вр) (по "Нова спорт").

 

Група Б

"Славия" - "Дунав" 3:5 (Рад. Кирилов 41, 90, Чунчуков 51-д; Иса 12, Мунин 24, Св. Ковачев 43, 54, Фирцулеску 61)

"Септември" (Сф) - "Локомотив" (Пд) 1:0 (Сахити 33).

 

КЛАСИРАНЕ
Отбор М П Р З ГР Т
1. "Локомотив" 29 10 7 12 34:31 37
2. "Славия" 29 9 8 12 32:37 35
3. "Септември" 29 7 5 17 26:54 26
4. "Дунав" 29 6 7 16 33:53 25

 

В следващия кръг - 19 април (петък), 17.30 ч.: "Дунав" - "Локомотив" (Пд) (по "Диема спорт"); 19 април (петък), 20 ч.: "Септември" (Сф) - "Славия" (на ст. "Васил Левски") (по "Диема спорт"). 
 

 

Голмайстори

19 гола - Станислав Костов ("Левски"), Клаудиу Кешерю ("Лудогорец");

14 гола - Мартин Камбуров ("Берое");

12 гола - Тодор Неделев ("Ботев", Пд);

10 гола - Давиде Мариани ("Левски"), Даниел Младенов ("Етър"), Али Соу ("ЦСКА-София");

9 гола - Мауридес ("ЦСКА-София");

8 гола - Жерсон Кабрал ("Левски"), Ахмед Ахмедов ("Дунав"), Кирил Десподов ("ЦСКА-София"), Валери Божинов (7 за "Ботев", Вр; 1 за "Левски"), Марселиньо ("Лудогорец"), Димитър Илиев ("Локомотив"), Георги Илиев ("Черно море");

7 гола - Петър Атанасов ("Ботев", Вр), Борислав Цонев ("Берое"), Ален Ожболт ("Локомотив");

6 гола - Велко Батрович ("Етър"), Антонио Вутов и Стивън Петков ("Ботев", Пд), Джоди Лукоки и Вандерсон ("Лудогорец");

5 гола - Светослав Ковачев ("Дунав"), Цветелин Чунчуков и Радослав Кирилов ("Славия"), Валери Домовчийски ("Ботев", Вр), Флорент Бояй ("Етър"), Радослав Василев ("Черно море"), Крис Гади ("Септември"), Якуб Швиерчок ("Лудогорец"), Тиаго Родригес ("ЦСКА-София");

4 гола - Кристиан Димитров ("Ботев", Пд), Четин Садула ("Витоша"), Борис Галчев и Асен Чандъров ("Септември"), Жоржиньо и Едвин Джеси ("ЦСКА-София"), Патрик Андраде и Георги Божилов ("Черно море"), Илиян Мицански ("Славия"), Анте Аралица ("Локомотив"), Исмаил Иса и Божидар Васев ("Дунав");

3 гола - Емил Стоев ("Ботев", Вр), Ивайло Лазаров ("Витоша"), Васил Шопов ("Ботев", Пд), Вандерсон ("Берое"), Жоржиньо ("Черно море"), Румен Руменов ("Етър"), Красимир Станоев ("Дунав"), Ишмаел Байду ("Септември"), Георги Йомов, Галин Иванов и Янис Карабельов ("Славия"), Козмин Моци ("Лудогорец").

 

 

ВТОРА ЛИГА, XXIV кръг

"Ботев" (Глб) - "Черноморец" (Блч) 3:1

"Поморие" - "Лудогорец II" 2:1

"Царско село" - "Добруджа" 3:1

"Литекс" - "Несебър" 3:0

"Струмска слава" - "Локомотив" (ГО) 0:1

"Кариана" - "Локомотив" (Сф) 0:2

днес, 17.30 ч.: "Арда" - "Монтана" (съдия Рад. Гидженов) (по "Диема Спорт")от 19 ч.: "ЦСКА 1948" - "Пирин" (Д. Краевски, на ст. "Васил Левски").

 

КЛАСИРАНЕ
Отбор М П Р З ГР Т
1. "Царско село" 24 22 1 1 56:18 67
2. "Монтана" 23 14 7 2 38:15 49
3. "Арда" 23 13 5 5 33:14 44
4. "ЦСКА 1948" 23 11 10 2 26:14 43
5. "Литекс" 24 11 5 8 36:19 38
6. "Поморие" 24 10 5 9 30:34 35
7. "Локомотив" (ГО) 24 10 4 10 26:30 34
8. "Локомотив" (Сф) 24 8 8 8 20:18 32
9. "Черноморец" 24 8 5 11 20:28 29
10. "Струмска слава" 24 7 6 11 27:35 27
11. "Ботев" 24 6 8 10 23:27 26
12. "Несебър" 24 5 8 11 25:41 23
13. "Кариана" 24 6 4 14 24:33 22
14. "Лудогорец II" 24 6 4 14 23:39 22
15. "Пирин" 23 5 3 15 20:42 18
16. "Добруджа" 24 2 9 13 11:31 15
>>> влиза в Първа лига
>>> играе плейоф за Първа лига
>>> изпада в Трета лига

 

В следващия кръг - 20 април (събота), 17 ч.: "Черноморец" (Блч) - "Кариана" (ст. "Младост", Варна), "Локомотив" (Сф) - "Струмска слава", "Локомотив" (ГО) - "Литекс", "Несебър" - "Пирин"; 21 април (неделя), 17 ч.: "Добруджа" - "Поморие", "Лудогорец II" - "Арда"; 22 април (понеделник), 17 ч.: "Царско село" - "ЦСКА 1948" (по "Диема спорт"); от 19 ч.: "Монтана" - "Ботев" (Глб).

 

Все още няма коментари

Още

Волейболистите загубиха драматично от Япония в Лигата на нациите (видео)

15.06.2019

797 7
България победи драматично Австралия във волейболната Лига на нациите

15.06.2019

305 5
Уволниха шефа на стадиона заради джипа на Борислав Михайлов

13.06.2019

22786 35

Влез или се регистрирай за да коментираш

×