Резултати и класиране в Първа и Втора лига
Първа лига
XII кръг: "Верея" - "Ботев" (Вр) 2:2 (Курупис 53, Огнянов 90; Божинов 15, Ем. Стоев 20), "Славия" - "Септември" (Сф) 3:1 (Бенга 2-авт, Мицански 4, Йомов 62; Байду 90), "Ботев" (Пд) - "Черно море" 2:1 (Вутов 22, Ст. Петков 52; Минчев 72), "Лудогорец" - "Левски" 2:1 (Лукоки 34, Вандерсон 45; Ст. Костов 54): "Дунав" - "Локомотив" (Пд) 1:0 (Станоев 67'-д), "ЦСКА-София" - "Етър" 3:0 (Чорбаджийски 28, Жоржиньо 49, Десподов 84). Днес, 20 ч.:"Витоша" (Бистрица) - "Берое" (съдия Н. Йорданов) (по "Диема спорт").
КЛАСИРАНЕ | ||||||
отбор | м | п | р | з | г-р | т |
1. "Лудогорец" | 12 | 8 | 2 | 2 | 24:9 | 29 |
2. "Левски" | 12 | 9 | 1 | 2 | 20:8 | 28 |
3. "ЦСКА-София" | 12 | 9 | 1 | 2 | 24:4 | 28 |
4. "Берое" | 11 | 5 | 5 | 1 | 14:6 | 20 |
5. "Ботев" (Пд) | 12 | 6 | 2 | 4 | 17:10 | 20 |
6. "Локомотив" (Пд) | 12 | 5 | 2 | 5 | 11:11 | 17 |
7. "Славия" | 12 | 4 | 4 | 4 | 13:12 | 16 |
8. "Черно море" | 12 | 4 | 3 | 5 | 17:23 | 15 |
9. "Етър" | 12 | 4 | 3 | 5 | 11:14 | 15 |
10. "Витоша" | 11 | 4 | 1 | 6 | 9:15 | 13 |
11. "Ботев"(Вр) | 12 | 3 | 3 | 6 | 11:21 | 12 |
12. "Дунав" | 12 | 3 | 2 | 7 | 14:23 | 11 |
13. "Септември" | 12 | 1 | 1 | 10 | 9:23 | 4 |
14. "Верея" | 12 | 0 | 4 | 8 | 7:22 | 4 |
>>> играе в първата шестица | ||||||
>>> играе във втората осмица |
Голмайстори
9 гола: Станислав Костов ("Левски");
8 гола: Клаудиу Кешерю ("Лудогорец");
6 гола - Мауридес ("ЦСКА-София");
5 гола - Кирил Десподов ("ЦСКА-София"), Стивън Петков ("Ботев", Пд), Мартин Камбуров ("Берое"), Ахмед Ахмедов ("Дунав"), Петър Атанасов ("Ботев", Вр), Тодор Неделев ("Ботев", Пд);
4 гола - Даниел Младенов ("Етър"), Георги Божилов ("Черно море"), Жерсон Кабрал ("Левски"), Борислав Цонев ("Берое"), Марселиньо и Вандерсон ("Лудогорец");
3 гола - Красимир Станоев ("Дунав"), Джоди Лукоки ("Лудогорец"), Крис Гади ("Септември"), Георги Йомов и Галин Иванов ("Славия");
В следващия кръг - 26 октомври (петък), 17.30 ч.: "Черно море" - "Дунав" (по "Нова спорт"); от 19.45 ч.: "Левски" - "Верея" (по "Диема спорт"); 27 октомври (събота), 12.30 ч.: "Локомотив" (Пд) - "Витоша" (Бистрица) (по "Диема спорт"); от 15 ч.: "Берое" - "ЦСКА-София" (по "Диема спорт"); от 17.30 ч.: "Ботев" (Вр) - "Ботев" (Пд) (по "Диема спорт"); 28 октомври (неделя), 15 ч.: "Етър" - "Славия" (по "Диема спорт"); от 17.30 ч.: "Септември" (Сф) - "Лудогорец" (по "Диема спорт").
Втора лига
XI кръг: "Несебър" - "ЦСКА 1948" 0:2, "Локомотив" (ГО) - "Пирин" 0:2, "Локомотив" (Сф) - "Литекс" 1:1, "Черноморец" (Блч) - "Струмска слава" 2:1, "Царско село" - "Поморие" 4:1, "Монтана" - "Кариана" 2:1, "Добруджа" - "Арда" 0:2, "Лудогорец II" - "Ботев" (Глб) 2:0.
КЛАСИРАНЕ | ||||||
отбор | м | п | р | з | г-р | т |
1. "Царско село" | 11 | 9 | 1 | 1 | 26:9 | 28 |
2. "Монтана" | 11 | 6 | 5 | 0 | 15:4 | 23 |
3. "Арда" | 11 | 6 | 2 | 3 | 14:6 | 20 |
4. "ЦСКА 1948" | 11 | 5 | 5 | 1 | 14:9 | 20 |
5. "Поморие" | 11 | 5 | 2 | 4 | 18:17 | 17 |
6. "Литекс" | 11 | 4 | 3 | 4 | 13:11 | 15 |
7. "Черноморец" (Блч) | 11 | 4 | 3 | 4 | 11:11 | 15 |
8. "Ботев" (Глб) | 11 | 4 | 2 | 5 | 11:11 | 14 |
9. "Локомотив" (ГО) | 11 | 4 | 2 | 5 | 13:16 | 14 |
10. "Несебър" | 11 | 3 | 3 | 5 | 15:18 | 12 |
11. "Пирин" | 11 | 4 | 0 | 7 | 12:18 | 12 |
12. "Струмска слава" | 11 | 3 | 3 | 5 | 12:16 | 12 |
13. "Локомотив" (Сф) | 11 | 2 | 6 | 3 | 6:10 | 12 |
14. "Лудогорец 2" | 11 | 3 | 3 | 5 | 11:18 | 12 |
15. "Добруджа" | 11 | 1 | 5 | 5 | 4:12 | 8 |
16. "Кариана" | 11 | 1 | 3 | 7 | 7:16 | 6 |
>>> влиза в Първа лига | ||||||
>>> играе плейоф за Първа лига | ||||||
>>> изпада в Трета лига |
В следващия кръг - 26 октомври (петък), 18.30 ч.: "ЦСКА 1948" - "Поморие"; 27 октомври (събота), 16 ч.: "Ботев" (Глб) - "Добруджа", "Струмска слава" - "Монтана", "Пирин" - "Локомотив" (Сф), "Несебър" - "Локомотив" (ГО); от 17 ч.: "Литекс" - "Черноморец" (Блч); 28 октомври (неделя), 12.30 ч.: "Арда" - "Царско село" (по "Диема спорт"); 29 октомври (понеделник), 15 ч.: "Кариана" - "Лудогорец II".
можете да направите дарение през PayPal