Контролите днес: Масов бой на мача "Левски" - "Олимпия"

"Лудогорец" направи пълен обрат срещу "Динамо" (Киев) и още резултати на български отбори

30 Яну. 2021Обновена
Футболистите на "Левски" се поздравяват след гола на Робърта

"Левски" - "Олимпия" (Любляна, Слвн) 1:0

(Найджъл Робърта 17)

Робърта отбеляза гола, след като засече с глава центриране отляво на Здравко Димитров. Малко по-късно Стивън Петков получи травма в бедрото и бе заменен от Мартин Петков.

В 40-ата минута Здравко Димитров изрита без топка Финк от тима на "Олимпия" и последва масово сбиване между футболистите на двата отбора. След като страстите поутихнаха Димитров получи директен червен картон крилото на "сините".

"Левски" доигра първата част с човек по-малко, а след почивката от "Олимпия" направиха жест и позволиха българския тим да попълни състава си с 11-и играч и треньорът Славиша Стоянович пусна Марин Петков.

В 62-ата мин. пък и словенския отбол остана с 10 души, след като Иванович бе изгонен за втори жълт картон, понеже фаулира Найденов отзад. “Сините” върнаха жеста и Олимпия продължи да играе с 11 футболисти.

Това бе 4-а контрола на "Левски" от зимния подготвителен лагер в Хърватия. В предишните те победиха словенския "Копер" 2:1 и полския "Подбескидзе" с 1:0, а загубиха от словенския "Домжале" с 1:2.

"Лудогорец" - "Динамо" (Киев) 2:1

(Каули 39, Жосуе Са 56; Ренан-авт.)

"Лудогорец" осъществи пълен обрат в резултата срещу шампиона на Украйна на спаринга в Белек, Турция. Киевският гранд поведе, след като Вердон си вкара нелеп автогол в 23-ата минута, когато опита да пресече подаване в наказателното поле.

Каули изравни, като довкара отбитата след далечен шут от вратаря на "Динамо" топка, а Са простреля с левия крак вратата на противника от границите на малкото наказателно поле, засичайки центриране от ъглов удар.

В 80-ата минута гредата спаси разградчани от изравнителен гол. Леднев бе съборен от Вердон пред наказателното поле на орлите, последва шут от фаул на потърпевшия, след който топката се удари в дясната греда и излезе в аут.

Това бе втора контрола на "Лудогорец" в Турция. Първата бе срещу друг украински гранд - "Шахтьор" (Донецк), и завърши 2:2.

"Черноморец" (Бс) - "Локомотив" (Пд) 1:3

(Мартин Танев 44; Александър Иванов 62, Кристиан Илич 79, Момчил Цветанов 90)

Мачът се игра на стадиона на третодивизионния бургаски тим. Това е 5-а победа в контролите тази зима за "Локомотив" (Пд), а авторът на първия гол за пловдивчани - Александър Иванов, е 21-годишният син на спортния директор на клуба Георги Иванов-Гонзо, който най-вероятно ще подпише с "железничарите" договор.

"Ботев" (Пд) - "Берое" 2:1

(Атанас Илиев 4, 41-д.; Ибрахима Конте 14-д.)

Контролата се игра на помощния терен на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

"Хебър" - "Царско село" 1:1

(Живко Петков 68; Димитър Костадинов 74)

Контролата ще се запомни с рядко срещаното изгонване на двама играчи наведнъж. Още в 10-ата мин. бразилското крило на столичния тим Андерсон и защитникът на "Хебър" Живко Хаджиев се сдърпаха край тъчлинията и реферът ги изгони. Треньорът на "Царско село" Любослав Пенев умишлено остави отбора си да играе с 10 души, докато  домакините веднага пуснаха нов футболист.

"Павликени" - "Локомотив" (Дряново) 3:1

(Александър Узунов 13, Николай Какамъков 22, Красен Трифонов 56; Мартин Ботев 85)

"Локомотив" (Сф) - "Рилски спортист" 3:0