НАКРАТКО

17 Авг. 2018

Женският

волейболен тим на България замина за Баку (Азер), където ще изиграе три контроли с отбора на Азербайджен (17-19 август) като част от подготовката си за световното първенство в Япония от 29 септември. Треньорът Иван Петков води 15 състезателки, като в България остава диагоналът Силвана Чаушева, която има болки в коляното и се нуждае от почивка. Другите са: разпределители - Лора Китипова, Петя Баракова; посрещачи - Гергана Димитрова, Мария Каракашева, Ива Монова, Вангелия Рачковска, Мирослава Паскова; диагонали - Веселина Григорова, Моника Кръстева, централни блокировачи - Христина Русева, Нася Димитрова, Мира Тодорова; либеро - Жана Тодорова, Кристиана Петрова.

Варна

ще приеме един турнир от Лигата на нациите по волейбол догодина. Това обяви вицепрезидентът на БФ Волейбол Любомир Ганев при представянето на купата на световния шампион, която е на разположение за разглеждане и снимки на феновете в морската столица тези дни.

На 1/4-финал

се класира Изабелла Шиникова на тенис турнира в Лайпциг (Гер, $25 000), след като победи квалификантката Даниела Висмане (Лат) със 7:6(9), 6:1. Българката очаква да научи съперничката си от мача между №2 в схемата Юлия Грабер (Ав) и Джесика Малечкова (Чех).

Втора победа

спечели Александър Лазаров на тенис турнира в Питещ (Рум, $25 000) - над Богдан Йонуц Апостол с 6:4, 3:1 и отказване на румънеца поради контузия. За място на полуфиналите Лазаров ще срещне поставения под №1 в схемата Драгош Дима (Рум).