Дебютантът Канада сензационно стигна 1/2-финалите на Копа Америка

"Кленовите листа" елиминираха с дузпи Венецуела и отново излизат срещу световния шампион

06 Юли 2024
Футболистите на Канада ликуват на ст. "AT&T" в Арлингтън, докато играчите и феновете на Венецуела са покрусени след загубената престрелка с дузпи.

Участващият за първи път в Копа Америка футболен тим на Канада си проправи път чак до 1/2-финалите на турнира в САЩ. "Кленовите листа" излязоха победители от изцеждащ двубой с Венецуела в Арлингтън, Тексас, приключил с изпълнение на дузпи след 1:1 в редовното време и продълженията.

Северноамериканците откриха резултата на ст. "АТ&Т" още в 13-ата мин., когато Джейкъб Шафълбърг прати топката във вратата на Рафаел Ромо след центриране на Джонатан Дейвид. Латиноамериканците успяха да изравнят в средата на второто полувреме - в 64-тата мин. Саломон Рондон видя, че канадският страж Максим Крепо е излязъл твърде напред и с красив прехвърлящ изстрел порази целта.

Крепо се реабилитира при изпълнението на 11-метрови удари след 120-ата минута, когато отрази три от шест шута на венецуелците. Това даде възможност на Исмаел Коне да сложи точка на спора и новата придобивка на "Олимпик" (Марсилия) се превърна в герой с точно попадение за крайното 4:3.

Наградата за канадците е нова среща със световния шампион Аржентина, защитаващ трофея си от Копа Америка 2021. Полуфиналът в горната част от схемата на тазгодишния турнир ще е повторение на мача на откриването, в който "гаучосите" се наложиха с 2:0. "Римейкът" ще се състои на 9 юли на ст. "МетЛайф" в Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси.

Двата полуфиналиста в долната половина пък ще бъдат определени в мачовете Колумбия - Панама и Уругвай - Бразилия късно тази вечер.

¡Revive el triunfo histórico de Canadá por penales sobre Venezuela para pasar a las semifinales de la CONMEBOL Copa América USA 2024™!