Медия без
политическа реклама

Юсейн Болт приключи и с футбола

24 Яну. 2019
Юсеин Болт
ЕПА/БГНЕС
Юсеин Болт

Юсейн Болт се оттегли от футбола и обяви, че "спортният му живот" е приключил. Бившият спринтьор, който има 8 олимпийски титли и все още е световен рекордьор на 100 и 200 метра, реши да се пробва във футбола, след като се оттегли от атлетиката. 32-годишният ямаец изкара двумесечни проби в австралийския клуб "Сентрал Коуст Маринърс", но напусна през ноември заради неприемливи за него финансови условия за професионален договор.

"Беше забавно. Не искам да казвам, че не бе подходено добре, но мисля, че не трябваше да действаме по този начин. Живееш и се учиш - беше добър опит, наистина ми беше забавно да съм в отбор", каза Болт.

През октомври 2018 г. той вкара два гола в първия си мач като титуляр за "Маринърс". Австралийският клуб не бе единственият с интерес към Светкавицата. Той отказа оферта и от малтийския "Валета", който също не успя да задоволи финансовите му изисквания. Болт тренира също в норвежкия "Стрьомсгодсет" и в германския гранд "Борусия" (Дортмунд). Болт обяви, че оттук нататък ще се съсредоточи върху дейности извън спорта и ще се "опита да бъде бизнесмен".

Последвайте ни и в google news бутон

Ключови думи:

Юсейн Болт