Даниел Дей-Луис, считан основателно за един от най-великите актьори на нашето време, преди седем години официално прекрати филмовата си кариера. Сега обаче той ще се завърне на екрана, съобщава Variety. Това ще се случи във филма "Анемона", който е режисьорски дебют на сина му Ронан Дей-Луис. Продукцията е подкрепена от Focus Features и компанията на Брад Пит Plan B.
Дей-Луис младши и старши са съавтори на сценария, който изследва сложните отношения между бащи, деца и братя и "динамиката на семейните връзки". 67-годишният Даниел ще изпълни главната роля, а редом с него на екрана ще бъдат Шон Бийн, Саманта Мортън и Сафия Оукли-Грийн.
Последната поява на носителя на три награди "Оскар" на големия екран бе през 2017 г. в "Невидимата нишка" на Пол Томас Андерсън. Сред незабравимите филми с негово участие са още "Последният мохикан", "Левият ми крак", "Невинни години", "В името на отца", "Бандите на Ню Йорк", "Ще се лее кръв", "Линкълн".
Това не е първият случай, когато Дей-Луис обявява пенсионирането си и се отдава на друго поприще. От 1997 до 2000 г. той също изостави киното, за да прави обувки в Италия.