България преполови пътя към Евроволей `21 с 3:0 над Израел

14 Яну. 2021
БНТ
Капитанът на българския отбор Цветан Соколов (вляво) бе изваден от игра в края на първия гейм от треньора Силвано Пранди от тактически съображения, но след това доигра целия мач и стана топреализатор.

Мъжкият волейболен отбор на България преполови пътя към европейското първенство наесен, след като постигна втора победа от два мача на квалификационния турнир в Хадера - 3:0 (25, 16, 22) над домакина Израел.

Селекцията на италианския треньор Силвано Пранди като че беше подценила противника и в първия гейм това за малко да ѝ изиграе лоша шега, но в крайна сметка успя да го вземе с 27:25. Лежерната игра на нашите продължи и в началото на втория гейм, в който те се видяха изоставащи с 6:10, преди да се стегнат и да вземат нещата в свои ръце, отпускайки само още 6 точки на израелците до края.

След подобно отпускане и още по-голямо изоставане в резултата - 7:12 и 8:13, българският отбор пак трябваше да наваксва, като този път успя да настигне противника чак при 21:21 и да излезе напред след няколко сервиса-бомби на Тодор Скримов. Така в крайна сметка тимът ни затвори чисто мача с 3:0 (за разлика от вчерашното 3:1 срещу Австрия) след общо 84 минути на терена.

Най-резултатен в двубоя за нашите бе капитанът Цветан Соколов с 15 т., Мартин Атанасов добави 14, а Тодор Скримов - 13. За израелците топреализатори станаха Тамир Хершко и Идо Давид с по 13 т.

С този мач завърши първата част от турнира на квалификационна гр. Б в Хадера, след която тимът на България е лидер с 6 т., следван от съставите на Австрия (3 т.) и Израел (0 т.). Втората част започва още утре, отново в Двореца на спорта "Енербокс", с двубоя Израел - Австрия, а в събота и неделя нашите ще играят последователно с австрийците и домакините.

Само крайният победител в турнира ще се класира за Евроволей 2021, чийто домакини са четири държави - Полша, Чехия, Естония и Финландия.