Внезапно почина бивш национал и голмайстор на А група

13 Ноем. 2021
Dir.bg

На 49-годишна възраст внезапно почина бившият футболист на "Спартак" (Варна) и националния отбор Иво Георгиев. Причината за смъртта е остра сърдечно-съдова недостатъчност, съобщиха от семейството на русенеца.

В кариерата си в България през 90-те години на ХХ век нападателят игра още за "Корабостроител" (Русе), "Добруджа" и "Ботев" (Враца). За кратко бе част и от тима на "Левски", но така и не записа официален мач за "сините". В чужбина той носи екипите на унгарските "Дебрецен", "Дороги Баняс" и "Хонвед", швейцарския "Аарау" и германския "Валдхоф" (Манхайм).

Най-силният му сезон беше 1995/1996 г., когато с екипа на "Спартак" (Варна) отбеляза 21 гола в А група и стана голмайстор на първенството. За националния отбор има един мач и един гол, като беше включен от селекционера Димитър Пенев в състава за Евро `96, но не записа игрови минути на шампионата в Англия.

И до днес дели рекорда за най-много голове в един мач от елита на България - шест от победата с 8:1 на "Спартак" (Варна) срещу "Спартак" (Пловдив) през 1995/1996 г.