Новият световен клубен шампион по футбол отново ще е представител на Европа. Това стана сигурно, след като "Челси" елиминира последния останал отбор извън Стария континент - бразилския "Флуминензе".
Англичаните се наложиха с 2:0 в първия 1/2-финал на ст. "МетЛайф" в нюйоркското предградие Ийст Ръдърфорд. По ирония на съдбата и двата гола отбеляза юношата на тима от Рио де Жанейро Жоао Педро, който направи своя дебют като титуляр за "сините" от Лондон. 22-годишният нападател се разписа в 18-ата и 50-ата мин., като и двата пъти се извини на южноамериканските фенове.
Съперник на "Челси" във финала в неделя ще бъде победителят от предстоящия тази вечер суперсблъсък между "Пари Сен Жермен" и "Реал" (Мадрид). Новият носител на трофея ще наследи на световния трон "Манчестър Сити", който спечели предишното издание на глобалния турнир на ФИФА в този формат през 2023 г.
МОНДИАЛ 2025
1/2-финали
"Челси" - "Флуминензе" 2:0 (Жоао Педро 18, 50)
"Пари Сен Жермен" - "Реал" (Мадрид) 9.VII
One finalist confirmed. One more to go.#FIFACWC pic.twitter.com/tlvoYLbZad
— FIFA Club World Cup (@FIFACWC) 8 юли 2025 г.