Голмайсторът на първенството ни търси помощ в Германия

11 Септ. 2019
Илияна Кирилова
Станислав Костов

Голмайсторът на "Левски" и Първа лига от сезон 2018/19 Станислав Костов ще замине на преглед в Мюнхен, съобщи радио "Дарик". Там нападателят ще се консултира с известен спортен лекар, за да търси начин за успешно лечение на контузията си.

Костов игра с болки в аддукторите още в края на миналия сезон, но все пак го завърши с 24 гола. След това му бе дадена почивка и той пропусна голяма част от лятната подготовка. Костов направи опит да се върне в игра и все участие в 5 мача (от общо 12 мача) на "Левски" от началото на сезона. За последно обаче той записа 50-ина минути при загубата с 0:4 от АЕК (Ларнака) на 1 август. След това отново усети болки и му бе дадена почивка. Имаше надежди нападателят да се възстанови през настоящата шампионатна пауза, но това не се случи и по тази причина се стигна и до прегледа в Германия.

Станислав Костов ще пропусне домакинството срещу "Черно море" в неделя. За "сините" се очаква да се върне в игра за този мач Франко Мазурек, а под въпрос остава Филипе Нашименто.