twitter

Спорт

Демирева след квотата за Токио `20: Искам да съм най-добрата в сектора

113
След като си осигури победата с 202 см и остана сама в сектора, Мария Ласицкене направи три неуспешни опита на 207 см в Лозана.

Олимпийската вицешампионка в скока на височина Мирела Демирева спечели квота за участие на игрите в Токио `20. Сребърната медалистка от Рио `16 покри норматива (196 см), заемайки трето място на турнира от Диамантената лига по лека атлетика в Лозана (Швейц) с резултат от 197 см.

"Виждам потенциала в скоковете ми, започва да ми се получава, на тренировка също - коментира Демирева пред "Макс Спорт 2". - Времето беше хубаво, скачах с кеф. Трябват ми състезания, по-високи летви, малко повече място и нещата ще се получат. Искам да съм най-добрата в сектора и да летя над два метра. Знам, че ще дам най-доброто от себе си."

В надпреварата в Лозана Мирела беше безгрешна на на 184, 191 и 197 см, след което вдигна летвата директно на 202 см и направи три фаула. Именно с 202 см победител стана състезаващата се под неутрален флаг рускиня Мария Ласицкене, а втора се нареди Карина Таранда с изравнен национален рекорд на Беларус от 200 см.

Мирела Демирева е вторият български атлет с гарантирано участие на олимпийските игри следващото лято. Досега квота беше спечелила само спринтьорката Ивет Лалова на 200 м.