Спортни вести

09 Ноем. 2018

Ивет Горанова ще играе за бронзов медал

в кат. 55 кг на "кумите" на световното първенство по олимпийско карате в Мадрид. Тя победи на старта с 3:1 т. водачката в световната ранглиста и еврошампионка Анжелика Терлюга (Укр), после загуби с 0:1 от Дорота Банашчик, но полякинята стигна до финала и така я изтегли на репешажи. Там Горанова спечели още три победи и в събота от 11.00 ще играе за бронза срещу Сара Ямада (Яп). За 18-годишната Горанова това е дебют на световно първенство при жените.

Спортният министър Красен Кралев

награди с почетни плакети състезателките от националните отбори по художествена гимнастика, техните треньори, президента на федерацията Илиана Раева, ръководителите на централата и българските международни съдийки за постигнатите успехи през годината. Гимнастичките пък подариха на Кралев златен медал от световното първенство, което се проведе в София през септември, и топка с автографи.