Волейболистите взеха само гейм срещу Иран на световното първенство (видео)

Бяхме много стегнати и допускахме много грешки, анализира треньорът Константинов

13 Септ. 2018Обновена
SPORTAL.BG

Волейболният национален отбор на България допусна първа загуба на световното първенство, на което е съдомакин. Селекцията на Пламен Константинов изигра слаб мач и отстъпи с 1:3 (-22, -20, 22, -19) пред Иран в зала "Конгресна" на ДКС във Варна.

Във втори пореден мач Константинов започна с титулярен състав с разпределител Георги Сеганов, диагонал Николай Учиков, посрещачи Тодор Скримов и Валентин Братоев, центрове Виктор Йосифов и Николай Николов и либеро Теодор Салпаров.

One for the books! A tough rally finished by #14 Todor Skrimov from Bulgaria?? in the third set as the hosting team is battling Iran?? in pool D at #FIVBmensWCH.

Check out more details about the match here: https://t.co/wWw22YTaQ6#volleyball #volleyballWCHs pic.twitter.com/44Hkavjetd

— Volleyball World (@FIVBVolleyball) September 13, 2018

В течение на мача треньорът изпробва различни промени и на диагонала, и на посрещане, и на блокада, като в отделни моменти включи съответно Мирослав Градинаров, Николай Пенчев и Светослав Гоцев. Последните двама останаха за постоянно на терена вместо Братоев и Николов.

Въпреки всички опити за противодействие на иранския разпределител Саейд Маруф нашите така и не успяха да разгадаят идеите на плеймейкъра, извел тима си до титлата от Азиатските игри по-рано това лято. Като се добавят и безбройните грешки от сервис, които нашите допуснаха, спечеленият гейм беше максимумът за "трикольорите" тази вечер.

Iran?? took the game up a notch, pushed by Bulgaria?? and sealed the deal in four sets! At the end of Thursday #FIVBmensWCH Iran?? remains 2nd in pool D with Bulgaria placed right behind.
??Iran 3-1 Bulgaria ?? (25-22, 25-20, 22-25, 25-19)#volleyball #volleyballWCHs pic.twitter.com/iajwtvlEYE

Над всички в мача беше Мохамед Джавад, който реализира 21 т. за победата на Иран. Още трима негови съотборници завършиха с двуцифрен точков актив - Мохамед Мусави и Амир Гафур с по 11 т. и Али Шафией с 10 т.

В българския отбор най-резултатен стана Тодор Скримов със 17 т., а трима отбелязаха по 10 - Николай Учиков, капитанът Виктор Йосифов и резервата Николай Пенчев. Вторият диагонал Мирослав Градинаров пък записа 8 т.

What a come back from Bulgaria??! The hosting team was 16-12 behind, tied the score and took the third set 22-25! Brace yourself, we're playing it in at least four in Varna! #volleyball #volleyballWCHs #FIVBmensWCH pic.twitter.com/qJ8wBulZhY

"Трябва да отдадем заслуженото на Иран. Изиграха много силен мач и направиха много малко грешки - коментира селекционерът Константинов след мача. - Ние бяхме много стегнати и допускахме много грешки в началото, най-вече на сервис. Младите играчи в нашия отбор преживяват трудно грешките, а само минута-две разконцентриране може да костват загуба в гейма. Вече трябва да мислим за следващите мачове с Пуерто Рико и Куба. Надявам се, че ще успеем да постигнем две победи преди мача с Полша и срещу тях да търсим реванш за днешната загуба."

След два изиграни мача начело в групата са световният шампион Полша и Иран с пълен актив от по 6 т. (2-0) и геймова разлика по 6:1. България е на трета позиция с 3 т. (1-1) преди утрешния си мач с аутсайдера Пуерто Рико, заемащ последното 6-о място с 0 т. (0-2). Четвъртото място с 0 т. (0-1) засега делят Финландия и Куба, които утре ще играят помежду си във втория мач на първенството и за двата тима.