Националите спечелиха точка в Черна гора

С равенството 0:0 Балъков прекъсна "черната" си серия от 4 загуби в 4 мача

11 Окт. 2019
Фейсбук
Игрова ситуация пред вратата, пазена от вратаря на черногорците Даниел Петкович, с участието на Ивелин Попов (вляво) и Георги Пашов по време на мача в Подгорица.

Националният отбор на България по футбол завърши 0:0 в гостуването си срещу Черна гора в двубой от група А от квалификациите за Евро 2020. С този резултат селекционерът на тима ни Красимир Балъков сложи край на негативната си серия от 4 загуби в 4-ите досегашни мача на поста.

Българският тим имаше за какво да съжалява, тъй като притежаваше контрола на топката в големи периоди. С гола обаче се разминаха Галин Иванов, Вандерсон и др. В 31-ата мин. гол на Божидар Краев бе отменен, понеже нападателят бе в засада. До почивката той имаше още две възможности.

През втората част ситуациите бяха пред вратата на Пламен Илиев. Той се намеси добре при шутове на Владимир Йовович и Сеад Хакшабанович. В 89-ата мин. пък влезлият като резерва Георги Костадинов се оказа в близост пред черногорската врата, но ударът му бе избит от съперников играч. Дебют за България направи офанзивният халф на "Локомотив" (Пд) Бирсент Карагарен.

"Показахме характер, искахме на всяка цена да победим. През втората част имахме спад за около 15 минути, но до края на двубоя искахме повече победата. За жалост не успяхме да си резлизираме шансовете. Мисля, че направихме добра крачка напред. Доволен съм от всички, които играха днес. Марселиньо и Вандерсон дадоха много, но противника ни изненада с пасивността си и сгъстените пространства между линиите. Това ни затрудни.

Резултатът е една малка светлинка в тунела. С всяка точка или три се добива самочувствие и се надявам срещу Англия да се справим добре. Във футбола нищо не е невъзможно. Такива срещи като днешната са добри за моментите през март, когато ще дойдат истинските мачове", коментира пред БНТ селекционерът Красимир Балъков.

След този двубой България остава на последно място в групата с актив от 3 точки, колкото има и Черна гора. Следващият мач на националите е в понеделник, когато в София гостува тимът на Англия, загубил тази вечер с 1:2 от Чехия в Прага.