"Ливърпул" спечели Суперкупата на Европа

15 Авг. 2019Обновена
Фейсбук
Вратарят на "Ливърпул" Адриан ликува, след като е спасил дузпата на Тами Ейбрахам.

Победителят в Шампионската лига "Ливърпул" спечели Суперкупата на Европа по футбол, след като надделя драматично след дузпи срещу носителя на трофея в Лига Европа "Челси". Мачът на стадиона на "Бешикташ" - "Водафон Парк" в Истанбул, завърши 1:1 в редовното време, а в продълженията двата отбора си размениха по още един гол, за да се стигне до триумфа на "червените" с 5:4 при дузпите.

Първия гол в мача отбеляза нападателят на "Челси" Оливие Жиру. Французинът се разписа в 39-ата мин. след чудесна асистенция на Кристиан Пулишич. Веднага след почивката "Ливърпул" упражни натиск, който бързо се материализира в гол - в 48-ата мин, вкаран от Садио Мане след разбъркване.

До края на редовното време резултатът се запази, а в 95-ата мин. Сане с второто си попадение направи пълен обрат. Сенегалецът засече пас отляво на Роберто Фирмино. "Челси" обаче върна гола в 101-ата мин. от дузпа, вкарана от Жоржиньо. Първата жена - главен съдия на толкова важен мач под егидата на УЕФА - французойката Стефани Фрапар, отсъди нарушението за спъване на Ейбрахам от вратаря Адриан.

Последният обаче се превърна в герой за "Ливърпул", а и получи своеобразен реванш, след като по-късно при дузпите направи решаващото спасяване, като пропускът в този случай бе именно на Тами Ейбрахам.

Иначе двубоят в Истанбул бе доста интересен и приятен за гледане. Още в 5-ата мин. от "Ливърпул" поискаха дузпа за игра с ръка на Андреас Кристенсен след задна ножица от страна на Мане. По-късно реферът Фрапар отмени два гола на "Челси" заради засади - на Пулишич и Мейсънт Маунт. И в двата случая французойката отсъди правилно.

За "Ливърпул" това бе четвърти спечелен мач за Суперкупата на Европа и първи след 2005 г.